ÇİVRİL’DE AĞAÇ TARTIŞMASI | Denizli Hizmet Gazetesi


ÇİVRİL’DE AĞAÇ TARTIŞMASICumhuriyet Halk Partisi Çivril İlçe Örgütü Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Parkında yapılan çalışmaları eleştirdi. Parkta eylem yapan CHP’liler “Cumhuriyet Parkının ortasından ağaçlar kesildi yerine bina dikildi” dediler.


Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 23 Nisan ve Cumhuriyet parkında yapılan çalışmaların Çivrillilerden saklandığı iddia edilen eylemin bildirisi Çivril Belediye Meclis üyesi Nuran Şafak tarafından okundu. 2014 yılından sonra Çivril belediyesinin yeni projeler yapmaktan ziyade mevcut eserleri yıkarak yerine bir şeyler yapmaya çalıştığını iddia eden Nuran Şafak okuduğu bildiride “ Çivril’imizin sembolü haline gelmiş olan Çivril’e ilk girişte görsel olarak bizleri karşılayan yemyeşil ve büyüklerimizin; gelecek nesiller için dikmiş oldukları asırlık ulu ağaçların neidüğü belirsiz bir inşaat yapmak için kesilip yok olmasını önlemek ve çevrilimizin gözbebeği oksijen deposu yeşil alanı dinlenip soluk aldığımız Cumhuriyet parkımızın bütünlüğünü bozacak şekilde tam ortasına ne amaçla kullanılacağını bilmediğimiz inşaatın yapılmasına dur diyoruz” dedi. 
 
“PROJE NİÇİN HALKA AÇIKLANMIYOR” 
Projenin halka açıklanmadığını belirten Şafak, “Denizli büyükşehir belediyesi park ve meydan düzenlemesi yapacak dediklerin de bizlerde park düzenlemesi denilince yeşilin bir kat daha artacağını düşündük. Oysa cumhuriyet parkının tam ortasına ağaçlarında kesilmesiyle kocaman bir temel atıldığını gördük. Duyumlarımıza göre bu inşaat 300 m2 lik bir alana oturmaktadır. Çivril’e gelenler ilk önce 23 Nisan ve cumhuriyet parkındaki 2 yol arası yemyeşil bir alan ve büyük görkemli ağaçların altında dinlenip soluk alabileceği bir alanla karşılaşmaktadır. Bu yeşillik ve ağaçlar gelenleri adeta büyülemektedir. Şuanda cumhuriyet parkının ortasına yapılmak istenen bu inşaat yeşil alan bütünlüğünü bozacak çirkin bir görüntüye sebep olacaktır. Bu bina yeşil alanın ortasına ne amaçla ne için yapılıyor? Park ve meydan düzenlemesi için yapılan proje niçin halka açıklanmıyor. Acaba halktan saklanan bir durum mu var?” dedi.  
 
"KENT KONSEYİNİ TOPLAMAKTAN KORKUYORLAR" 
Kent konseyinin toplanmadığı iddiasında bulunan Şafak, “Çivril’de ilk defa kent konseyi sosyal alanı yapılmıştı çoğunlukla gençlerimiz buraya gelip arkadaşları ile sohbet yapıp zaman geçiriyordu. Kent konseyi sosyal alanını da dağıtılarak gençlerimizi sokağa attılar nedir dertleri? İnsanların bir araya gelmesinde m korkuyorlar? Nasıl bir belediyecilik anlayışları var anlamış değiliz. Sayın başkanı en kısa sürede kent konseyini toplayıp yapılan çalışmalar hakkında Çivril halkını bilgilendirip halkında görüşlerine yer vermelidir. Çünkü burada yaşayan ve yaşayacak olan Çivril halkıdır buradan yetkili kişilere sesleniyorum ağaçlarımıza ve yeşilimize dokunmayın. Çivril Yeşildir, Yeşil Çivril olarak kalacaktır” ifadelerini kullandı.  


11.08.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018