HEM EĞİTİMDE HEM SPORDA BAŞARILAR | Denizli Hizmet Gazetesi


HEM EĞİTİMDE HEM SPORDA BAŞARILARYüksekçıta Okulları Sanat ve Spor Kulübü Basketbol takımı artık TB2L’de mücadele edecek.2 yıldır bölgesel ligde mücadele eden Yüksekçıta Koleji gecen sene 2. Playofflara kalarak tüm Denizli’de dikkat çeken bir başarıyı elde etmişti.


Basketbol 2. Ligine katılım koşulları arasında altyapısının güçlü olması, mali yapısının ve yeterliliklerini güçlü olması ve kulübün idari organizasyon yapısının tamamlanmış olması gibi kriterleri yerine getirebilen çok az takımdan biri olan Yüksekcıta Koleji önümüzdeki yıl basketbolda Denizli’yi temsil edecek tek takım olması, önemli bir görevi üzerine aldı.  
 
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Orda Onur Koçak, “Denizli’de son 4 yıldır basketbolla yapılan yatırımlarının katkısını almaya başlıyoruz. Bizler zor olanı tercih ettik, öncelikle altyapımızı güçlendirdik. U11 takımından U18’e kadar tüm yaş gruplarında mücadele ediyoruz. Bunun yanında 2 tane lise, 3 tane de ortaokul da olmak üzere, 5 tane de okul takımımız mücadele vermektedir. Tüm altyapılarda kulüp ve okulda toplam 11 takım, 200 den fazla lisanslı oyuncumuz bulunmaktadır. Bunun yanında yıl boyunca yaz ve kış spor okullarımızda basketbol akademisinin organizasyonunu üstlendiği, 200 civarında basketbol kursiyeri bulunmaktadır. Kulüp bünyesinde ve okulda görev alan teknik heyetimiz ise 5 kişiden oluşmaktadır. Emin adımlarla basketbola yatırımları devam eden Yüksekçıta Okulları ayrıca A takımlar düzeyinde şehir dışından gelen oyuncular içinde 7 katlı bir kulüp binası tahsis etmiştir. Denizli basketbol seyircisi ve Denizli halkından istediğimiz ise büyük emeklerle bu noktaya getirilen bu takıma sahip çıkmalarıdır” dedi. 


08.08.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018