YİNE AĞAÇ TARTIŞMASI | Denizli Hizmet Gazetesi


YİNE AĞAÇ TARTIŞMASIDenizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Ulus Caddesi üzerinde başlatılan üst yapı çalışmaları sırasında yol ortasında bulunan ağaçların, kaldırılarak başka yere taşınması, vatandaşlar ile CHP’lilerin tepkisine neden oldu.


Denizli’de alt yapı çalışmalarının ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Ulus Caddesi’nde başlayan üst yapı çalışmalarında yol ortasında bulunan ağaçların yerinden sökülerek başka bir yere taşınması, mahalle sakinleri ile CHP’lilerin tepkisine neden oldu. Caddedeki ağaçların yerinden sökülmesine tepki gösteren CHP İl Başkanı Teoman Sancar, Ulus Caddesi’nde basın açıklaması yaparak, ağaçların kaldırılmasına tepki gösterdi. 
 
Ulus Caddesi’ndeki çalışmaların yapıldığı alanda yapılan basın açıklamasına CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, CHP Parti Meclis üyesi Gülizar Biçer Karaca, CHP İl Başkanı Teoman Sancar, CHP Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Sedat Demirci, partililer ile vatandaşlar katıldı. Açıklamasında Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar ile ağaç katliamına devam ettiğini belirten CHP İl Başkanı Teoman Sancar, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Ulus Caddesi’nde yaptığı çalışmayla çevre katliamı yaptığını ve bunun yanlış olduğunu ifade etti.  
 
BÜYÜKŞEHİR’DEN AÇIKLAMA 
Ulus Caddesi üzerinde yaşanan ağaç tartışmasıyla ilgili Denizli Büyükşehir Belediyesi’de yaptığı açıklama ile ağaçların kesilmediğini ve yeni yerine taşındığı açıklandı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ulus Caddesi´nde yapımına devam edilen üst yapı çalışmaları için bazı ağaçlar, kesilmek yerine ağaç söküm ve dikim aracı ile yeni yerlerine nakledildi. Çalışmalar esnasında ağaçların hasar görmemesi için büyük özen gösterildi. Refüj ve kaldırımlardan alınan muhtelif ağaçlar yeni yerlerine nakledilerek yeniden toprakla buluşturuldu. Çevreye verdiği önemle Türkiye’nin örnek şehirlerinden birisi olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, söz konusu çalışma ile çevreye ve doğaya karşı duyarlılığını bir kez daha gösterdi. Hayata geçirdiği tüm projelerde yeşil alanların ve özellikle de ağaçların korunmasına büyük önem verdiğini belirten Denizli Büyükşehir Belediyesi; ‘Kent planlamalarında tıpkı yapılar gibi ağaçlar da kalıcı elemanlar olarak” 


28.07.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018