TEKDEN SAĞLIK EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR | Denizli Hizmet Gazetesi


TEKDEN SAĞLIK EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYORYurt içi ve yurtdışından birçok hasta kabul ederek dünyada ülkemizin sağlık sektöründeki vitrini konumunda olan Tekden Sağlık Grubu, nitelikli sağlık hizmetleri yanında toplumun bilinçlendirilmesi yönündeki çalışmalarına da ara vermeden devam ediyor.


4 yıldır “Çare Erken Tanıda” isimli sosyal sorumluluk projesi ile hastalıkların tedavisinde erken tanının önemini vurgulayan Tekden Hastanesi, Türkiye´nin en yaygın 2. özel doğal gaz dağıtım şirketi olan Enerya ile yaptığı işbirliği çerçevesinde Enerya çalışanları ile buluştu. 
 
Tekden Hastanesi’nden Nöroloji Uzmanı Dr. Bülent Ünlü’nün konuşmacı olarak katıldığı sağlık seminerinde unutkanlıkla baş etme yöntemleri konuşuldu. Enerya çalışanları ile olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek sunuma başlayan Nöroloji Uzmanı Dr.Bülent Ünlü, unutkanlığın her yaştan insanın en sık yakınması olduğunu belirterek, "Unutkanlık kişinin etkinliklerinde kısıtlılığa yol açan bellek bozukluğudur. Unutkanlık her yaştan insanın en sık yakınmasıdır ancak çoğunlukla bir hastalık belirtisi olarak görülmemektedir. Oysa unutkanlık altta yatan bir hastalığın belirtisi olarak düşünülmeli ve uzman bir hekim tarafından araştırılmalıdır" dedi. Somut olan olayların da akılda kalma süresinin daha fazla olduğunu belirten Dr.Ünlü, 2.5 milyon GB hafızamız bulunmakta. Bu hafızamızın birçok bilgiyi depolayabilecek güçte olduğunun en büyük kanıtı” ifadelerini kullandı. 
 
Tekden Hastanesi ile yapılan işbirliğinden memnun olduklarını dile getiren Enerya Denizli Bölge Müdürü Akif Tulukcu, “ Çağımızın en çok şikâyet edilen durumlarından biri olan “unutkanlık” konusunun ele aldıkları için Dr. Bülent Ünlü’ye ve Tekden Ailesi’ne teşekkür ederiz” dedi.  


25.07.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018