BİZLER BU DAVANIN PEŞİNDEYİZ | Denizli Hizmet Gazetesi


BİZLER BU DAVANIN PEŞİNDEYİZMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şube Başkanı İsmail Biltekin, İsrail’in, Mescid-i Aksa’da ibadeti engellemesi ve ibadet eden Müslümanlara uygulanan şiddette ilişkin olarak “Bizler bu davanın peşindeyiz ve hiçbir zaman da bu davamızı bırakmayacağız”dedi.


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şube Başkanı İsmail Biltekin, yaptığı açıklamada “Ortada bir insan hakları ihlalinin olduğu açık. İsrail, uluslararası kamuoyunun buna kayıtsız kaldığı her gün, bu ihlali bir adım öteye taşıyor. İsrail’in, Müslümanlara yönelik günden güne sertleşen bu tutumunu kınıyoruz. Kudüs’ün işgalinden bu yana Müslümanların kapanmayan yarası olan bu durumun bir an önce son bulması için İslam Âlemi başta olmak üzere bütün dünyanın harekete geçmesi gerektiğini düşünüyoruz.”  
 
Biltekin, “Kudüs, ilk kıblemiz, ikinci mescidimiz ve üçüncü haremimiz Mescid-i Aksa’yı bağrında barındırıyor. Bu kutsal belde sadece Filistinlilerin değil, bizatihi tüm Müslümanlarındır ve en az Mekke ve Medine kadar kutsaldır. Mescid-i Aksa Tüm İslam aleminin onurudur,namusudur. Dinimizde bu denli önemli bir yere sahip olan Kudüs’de, İsrail’in Müslüman kardeşlerimizi 50 yıl sonra ilk kez Mescid-i Aksa’da Cuma Namazı kılmasını engellemesi ve ardından, polisin kapılarda dedektörle arama yapması, Müslüman kardeşlerimize ses bombası ve plastik mermiyle acımasızca saldırması tarafımızdan asla kabul edilemez.” şeklinde konuştu. 
İslamın barış dini olduğunu ifade eden Biltekin, “Bizler bu davanın peşindeyiz ve hiçbir zaman da bu davamızı bırakmayacağız. İslam barış dinidir. İsrail’in bu hukuk dışı uygulamalarını MÜSİAD Denizli Şubesi olarak kınıyor ve İsrail’i bu hukuk dışı uygulamalarına derhal son vermeye davet ediyoruz.” dedi. 


24.07.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018