HAYLA, İHRAÇ EDİLDİ | Denizli Hizmet Gazetesi


HAYLA, İHRAÇ EDİLDİKale Belediyesi Başkanı Erkan Haylan’ın istifasının ardından AK Parti İl Başkanı Necip Filiz açıklama yaparak, Hayla’nın, partiden ihraç edildiğini açıkladı.


Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla’nın AK Parti’den istifa etmesinin ardından AK Parti’den ilk açıklama İl Başkanı Necip Filiz’den geldi. Filiz yaptığı açıklama ile Haylan’ın kesin ihracı için Merkez Disiplin Kuruluna sevk edillen Haylan’ın partiden ihraç edildiğini açıkladı. 
 
Haylan’ın AK Parti ilkelerine bağdaşmayan tutumlarının olduğunu belirten Filiz, “AK Parti İçtüzüğünün 117. Maddesi bu ilkesel duruşa aykırı davranışları kesin ihraç nedeni olarak belirtmiştir. Bu çerçevede, Kale ilçe Belediye Başkanı Erkan HAYLA, hakkında ileri sürülen iddiaların değerlendirilerek kesin ihracı için Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir. Partimizin yetkili kurullarında, hakkındaki iddialar incelenmiş ve Erkan Hayla’nın AK Parti ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle 18 Temmuz 2017 tarihinde toplanan Merkez Yürütme Kurulu kararı ile Partimizden kesin ihracına karar verilmiştir. Tüm Kaleli hemşehrilerimiz bilmelidir ki, bu güne kadar partimize duydukları güvene uygun şekilde, hükümetimizden ve Denizli Büyükşehir Belediyemizden hak ettikleri hizmetleri daha yaşanabilir ve huzurlu bir Kale için almaya devam edeceklerdir” dedi.  


19.07.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018