‘TÜRK EKONOMİSİ DESTAN YAZDI’ | Denizli Hizmet Gazetesi


‘TÜRK EKONOMİSİ DESTAN YAZDI’Denizli’de, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafında şehit aileleri ve gaziler için düzenlediği yemekte konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 15 Temmuz’da Türkiye ekonomisinin 100 barla test edildiğini ifade etti.


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün 15 Temmuz Milli Birlik ve Anma Günü dolayısıyla şehit aileleri ve gaziler için düzenlenen yemek programına katıldı. Bir düğün salonunda düzenlenen programa Bakan Zeybekci’nin yanı sıra, Denizli Valisi Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Gültekin Yaralı, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Cengiz Yıldız, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz’in yanı sıra belediye başkanları, daire müdürleri, şehit yakınları, gaziler ve yakınları katıldı. 
 
Yemek sonra bir açıklama yapan Bakan Zeybekci, milli birlik ve demokrasi anma günü vesilesi ile binin üzerindeki şehit yakını, gazi ve yakınları ile beraber olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Bakan Zeybekci, 15 Temmuz’un dünya demokrasi tarihine bir Türk devrimi olarak yer alacağını söyledi. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ekonominin geldiğin noktadan söz eden Bakan Zeybekci, “Türk ekonomisi 15 Temmuz’da o 25 barlık test yerine 100 barlık bir testle bir stresle test edildi. Bundan da hakikaten bir Türk ekonomi destanı olarak çıktık. Pazartesi günü 18 Temmuz günü de Türkiye’de bütün sistem tıkır tıkır işliyordu. Şu anda gelmiş olduğumuz noktada da Türk ekonomisi her şeye rağmen 2016 yılını yüzde 2.9’luk bir büyüme ile kapattı. 2017 yılında da başlatmış olduğumuz o ihracat seferberliğini de ilk çeyreğini yüzde 5 ile kapadık. İkinci çeyrekte bu ve bunun üzerinde bir büyüme beklentimiz güçlenerek devam ediyor. Üçüncü ve dördüncü çeyreklerden sonra yılsonunda şu anda bütün dünyadaki kuruluşlar IMF ve Dünya Bankası ve diğer kredi derecelendirme kuruluşları sırayla Türkiye’nin büyüme ile ilgili beklentilerini yukarı doğru revize ediyorlar. Bunların yukarı doğru revize etmeleri dahi Türkiye’nin 2017 yılı büyümesine yetişmeyecek. Yine burada sizlerle beraber ilk defa bir şey söyleyeyim inşallah temmuz ayı ihracatımız tarihimizin aylık bazdaki en yüksek ihracat artışına da şahit olduğumuz bir ay olacak. Bu da inşallah 2017 yılı sonu itibari ile ihracat hedeflerimizi de çok daha fazlası ile tutturmak ile ilgili de çok önemli bir işaret olacak. Türkiye’de her şey Allah’ın izni ile iyi olacak. Bundan sonra da artık diyoruz ki mazeret yok yola devam” şeklinde konuştu. (İHA) 
 


15.07.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018