“GÜCÜMÜZ MİLLİ İRADE, HEDEF BÜYÜK TÜRKİYE” | Denizli Hizmet Gazetesi


“GÜCÜMÜZ MİLLİ İRADE, HEDEF BÜYÜK TÜRKİYE”15 Temmuz´un 1. yıl dönümünde Denizli’deki sendikalar ve sivil toplum örgütleri Denizli Ticaret Odası’nda ortak basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklamayı yapan Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan "FETÖ yalan haberler ile Türkiye´yi karalama kampanyasına başladı, buna rağmen hızla toparlandık. Darbe girişiminin 1. yıl dönümünde yüzde 5 büyüme sağladı" dedi.


Ümit BİLGİÇ  
TÜRK-İŞ, TİSK, TESK, TZOB, HAK-İŞ, MEMUR-SEN, Türkiye KAMU-SEN ve TOBB’un oluşturduğu Türkiye Avrupa Birliği Karma İstişare Komitesi (KİK) tarafından, 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında Denizli Ticaret Odası’nda ortak basın toplantısı düzenlendi. Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan açıklamasında "Siyasi görüşü fark etmeksizin Türkiye´ye sahip çıkan 15 Temmuz ruhu demokrasinin sigortasıdır. Yargı kurumları FETÖ´cülere gereken cezaları vermeli ve vatandaşın vicdanını rahatlatmalıdır. FETÖ yalan haberler ile Türkiye´yi karalama kampanyasına başladı, buna rağmen hızla toparlandık. Darbe girişiminin 1. yıl dönümünde yüzde 5 büyüme sağladı” dedi.  
 
‘15 TEMMUZ TÜRKİYE İÇİN BİR MİLAT’  
15 Temmuz’un bir milat olduğunu hatırlatan Erdoğan, “Çünkü bu alçak saldırı, darbenin ötesinde bir işgal girişimiydi. 15 Temmuz, İstiklal Harbinden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikeydi. O gece Fetullahçı terör örgütü, “devleti” ele geçirmeye, milleti tahakküm altına almaya kalkıştı. Darbe girişiminin asıl amacı; ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmaktı. Darbe teşebbüsünün nihai amacı; Türkiye Cumhuriyetini bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti” dedi.  
 
‘EKONOMİMİZ DE BU SALDIRIDAN ETKİLENDİ’ 
Yaşanan hain darbe girişiminin ardından ekonominin kısa sürede toparlandığını belirten Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, “En az 15 Temmuz kadar, darbe girişiminden sonrası da, ülkemiz açısından zorlu bir süreç oldu. Darbe girişimi sonrası toplum büyük bir travma yaşadı. FETÖ, yalan haberlerle yurt dışında ülkemiz aleyhine karalama kampanyaları yürüttü. Allah’a şükür, birlik ve beraberliğimiz sayesinde bunların hepsini de kısa sürede atlattık. Hükümetimizin bizlerle istişare içinde aldığı önlem ve yaptığı reformlarla hızla toparlandık. Daha darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçmeden ekonomide yüzde 5’lik büyümeyi yakaladık. İstihdam rekorları kırdık. Bu yılın ilk altı ayında tam 1 milyon 200 bin insanımıza yeni istihdam sağladık” dedi.  
 
‘TÜRKİYE’Yİ BÜYÜK HEDEFLERİNE TAŞIYACAĞIZ’ 
15 Temmuz’u asla unutmayacaklarını belirten Erdoğan, “Üzerine basarak bir kez daha ifade ediyoruz: Türkiye’nin sivil toplumu olarak, 15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Ülkemizin geleceğini inşa ederken yaşadıklarımızdan aldığımız dersler bize ışık olacak. Biz bu ülkenin geleceğinden umutluyuz. Gücümüz milli irade, hedefimiz büyük Türkiye” dedi.  
 


13.07.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018