‘ÜLKEMİZİN BEKASI HERŞEYİN ÜSTÜNDE’ | Denizli Hizmet Gazetesi


‘ÜLKEMİZİN BEKASI HERŞEYİN ÜSTÜNDE’AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, AP’nin kabul ettiği skandal Türkiye raporu ile ilgili açıklama yaptı.


AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Türkiye’de OHAL’in ülkenin bekası ve terörist yapıların temizlenmesi için uygulandığını belirterek, “Avrupa Parlamentosu (AP) tarafından Türkiye’ye yöneltilen iddiaların asılsız ve kabul edilemez olduğunu söyledi.  
AP’nin kabul ettiği skandal Türkiye raporu ile ilgili açıklama yapan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye ile müzakereleri askıya alma raporunu kabul etmesinin izah edilebilir bir yanının olmadığını söyledi. Raporun Türkiye hakkında yersiz suçlamalar içerdiğini belirten Şahin Tin, somut delilerden uzak kişisel görüşleri barındıran bir raporla alınan kararın tarafsız olamayacağını ve gerçeği yansıtmayacağını ifade ederek, Avrupa’nın mültecilere yönelik taşıdığı endişesinin de AP’yi tutarsız karar almaya sevk ettiğini söyledi.  
 
‘FETÖ GÖRMEZDEN GELİNEMEZ’ 
Fetullahçı Terör Örgütü’nü (FETÖ) Avrupa Ülkelerinin ısrarla görmezden geldiğini dile getiren Tin, “Avrupa Parlamentosu’nda kabul edilen rapora göre, Türkiye’ye yönelik eleştirilerin merkezinde OHAL yer almaktadır. Oysa raporda OHAL’in ilan edilmesine neden olan Türkiye tarafından silahlı terör örgütü olarak ilan edilen terörist yapı FETÖ ile ilgili gerçekler görmezden gelinmiştir. FET֒nün sayısız delilin şüpheye yer bırakmadığı, 15 Temmuz 2016 darbe girişimine kalkıştığı ve 249 masum insanımızı katlettiği, demokrasi ve halk iradesine ağır bir saldırı gerçekleştirdiği ayan beyan ortada iken bu yapının görmezden gelinmesi de asla kabulü mümkün değildir” dedi.  
 
TERÖRE DESTEK OLANLARA AF YOK 
AP’de kabul edilen skandal rapora göre akademisyen, hakim ve benzeri binlerce kamu çalışanının görevden uzaklaştırıldığı ve seçilmiş görevliler ve sıradan insanların tutuklandığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını dile getiren Denizli Milletvekili Şahin Tin; “Avrupa Parlamentosu’nun sıradan kişi yada kamu çalışanı olarak ifade ettiği kişiler aslında kod ismi kullanan darbeci FETÖ üyeleridir. HDP milletvekilleri ve belediye başkanları, PKK terör örgütüne yardım ve terör örgütü propagandası yapmaktan tutuklandılar. Söz konusu kişilerin PKK terör örgütü ile olan bağları son derece somut delillere dayanıyor. Öyle ki, Avrupa Birliği de PKK’yı 2002 yılında terör örgütü listesine aldığı kararı da iyi okumalıdır” dedi.  
 
OHAL’DE SİVİL HAYAT VE DEMOKRASİ KISITLANMIYOR 
Olağanüstü hal nedeni ile 16 Nisan Referandumu öncesi seçim kampanyasının adil yürütülmediği iddialarına da cevap veren Şahin Tin, “OHAL başta FETÖ olmak üzere Türkiye’ye fiilen saldıran terör örgütleri ile etkin mücadele için uygulanmaktadır. OHAL süresince sivil hayat ve demokrasi hiçbir şekilde kısıtlanmıyor. Referandum sürecinde yürütülen ‘Evet’ ve ‘Hayır’ kampanyaları tamamen serbest şekilde yürütüldü. Oysa AP, Avrupa’nın ‘Hayır’ kampanyalarına nasıl destek verdiğini, ‘Evet’ kampanyalarını nasıl engellemeye çalıştığını da iyi görmelidir. Fransa’da darbe girişimi olmamasına rağmen aylardır devam eden bir OHAL süreci mevcut. Fransa da OHAL şartlarında seçimlerini yaptı” dedi. Cumhurbaşkanlığı sisteminin kuvvetler ayrımı ve yeterli kontrol denge unsurlarına sahip olmadığı, Türkiye’nin basın ve ifade özgürlüğünün ihlal ettiği, medya organları ve sosyal medya hesapları engellediğine ilişkin iddialarının da doğru olmadığını söyledi. AB’nin, Türkiye’nin Kıbrıs konusundaki tartışmalara barışçı yaklaşmadığı, Türkiye’nin Kıbrıs’tan askerlerini çekmesi gerektiği ve Türkiye’yi illegal yerleşimci yetiştirmekle suçladığı iddiaların kabul edilebilir bir yanının olmadığını belirten Şahin Tin, Akkuyu Nükleer santral inşaatını deprem riskinden dolayı durdurması yönündeki talebin anlaşılır bir yanının olmadığını ifade etti. 


10.07.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018