DEVLETİMİZİN YANINDA OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ | Denizli Hizmet Gazetesi


DEVLETİMİZİN YANINDA OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini belirterek, “Türkiye PKK/ HDP, FETÖ gibi şer odaklarıyla hem içte hem de dışta mücadele ediyor. MHP, devletinin ve milletinin yanında yer almaya ve şer odaklarının oyununu bozmaya devam edecektir” dedi.


Ali UZUN 
Bir süre önce yapılan kongrede il başkanlığına seçilen MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, Hizmet Gazetesi’ne gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. MHP’nin 2002 yılında girdiği seçimde çok cüzi bir rakamla baraj altında kalmasının altında FETÖ Terör Örgütünün sinsi planları olduğunu ifade eden Birtürk, “MHP’nin 2002 seçimlerinde baraj altında kalmasının tek sebebin ise o dönemde içimize sokulan FET֒cülerin kirli söylemleriydi. Bu söylemlerin ilki, dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’in karşısında genel başkanımızın önünü iliklemesi, Başbakan Ecevit’in eşinin ülkücülere hakaret etmesi ve Devlet Bahçeli beyin bu söylemlerin karşısında sessiz kalmasıydı. İçimizdeki arkadaşların da bu kirli söylemlerden dolayı daha yeni kurulan Genç Parti’ye yüzde 8 oy vermesiyle MHP parlamento dışında kaldı. Bütün bu kirli söylemlere rağmen MHP 2007 seçimlerinde 72 milletvekiliyle yeniden parlamentoya girdi. O günkü süreçten sonra da MHP 15 yıldır, en sıkıntılı dönemlerde sırf ‘Önce ülkem ve vatanım’ düşüncesiyle hareket etmiştir. Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı seçimi meselesinde de MHP o günkü sürece ön ayak olarak meclise girerek kendi adayını göstermiş ülkeyi büyük bir sıkıntıdan kurtarmıştır. O zaman Cumhurbaşkanlığı seçimi olmamış olsaydı ülkede ihtilal olacaktı” dedi. 
 
TÜRKİYE DARBELERDEN ÇOK ÇEKTİ 
Türkiye’nin muhtıralardan ve darbelerden çok çektiğini belirten Cafer Birtürk, “Bugün MHP 35 milletvekiliyle özgül ağırlığı çok olan bir parti olduğu için hep ülkenin önünü açmıştır. Dolayısıyla taraftarlarımızın bazı kesimleri kışkırtıcı, kötü niyetli düşünceleriyle, slogan ve söylemleriyle genel başkanımız ve partimize karşı yıpratma politikası izlemişlerdir. Ama baktığımız zaman bu tarafların hep FET֒cü ve dış mihraklar tarafından yönlendirilmiş olduğunu görmekteyiz. Gelinen noktada ise, 15 Temmuz’da bir kalkışma olmuş daha ortada hiçbir şey yok MHP meydanlara çıkarak ‘Ben ülkemin, devletimin, iktidarımın yanındayım’ diyerek hükümete destek vermiş ve desteğin neticesinde de hem Cumhurbaşkanı hemde başbakanın hayatı kurtulmuştur. Allah göstermesin o gün ihtilal kalkışması gerçekleşmiş olsaydı en başta gidecek kişilerin başında Genel Başkanımız Bahçeli ve yöneticiler olarak biz olacaktık. Dolayısıyla Genel Başkanımızın doğru hareketlerle doğru yerde durduğunu milletimiz net olarak görmüş ve takdir etmiştir”dedi. 
 
‘15 TEMMUZ NASIL BİR KONTRÖLLÜ DARBE OLABİLİR Kİ?’  
15 Temmuz darbe girişimini hala kontrollü darbe girişimi olarak görenlere de sert tepki gösteren Birtürk, “Biz bu darbe girişimini asla kontrollü bir darbe olarak görmüyoruz. Ne kadar senaryo yazarsanız yazın, ne kadar uyarlamaya çalışırsanız çalışın, böyle bir şeyin olmasının mümkünü yok. Yani bu iş bir mahallede, bir ilçede, bir ilde, bir bölgede yapılan iş değil. 80 milyon kişinin yaşadığı bir ülkede yapılan iş. Dolayısıyla bir kurma yapacaksınız, kontrollü bir olay gerçekleştireceksiniz, bu kadar geniş kapsamlı yapamazsınız. Böyle bir olay yok. Hainler 15 Temmuz’da 249 insanımızı şehit etti. Binlerce insanımızı yaraladı. Beştepe’yi, TBMM’yi bombaladılar. Bu olay nasıl bir kontrollü darbe girişimidir?. Bu kalkışmaya kontröllü bir kalkışma diyenler hala Türkiye’nin gerçeklerini görmüyor” dedi. 
‘AKŞENER BİRİLERİ TARAFINDAN GÖREVLENDİRİLDİ’  
Yeni bir parit kurma aşamasında bulunan Meral Akşener ve beraberindekilere de tepki gösteren MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk “Bugün bakıldığında MHP’den ayrılanların FETÖ ve işbirlikçilerinin oyunu ile yeni bir parti kurma aşaması içinde olduklarını görüyoruz. Biz buraya 17 ay önce atandık ve atanmamızla birlikte sonra bariz bir olay yaşadık. Partimizde eski milletvekilliği, belediye ve il başkanlığı yapan MHP’ye zarar veren 20 kişiyi genel merkezimiz partiden ihraç etti. İşin ilginç yönü, ihraç edilenlerden bir kişi bile çıkıp bu partiden ayrılmadı, bir kişide çıkıp bu arkadaşları partiden ‘Neden ihraç etiniz’ deyip de bu partiden istifa etmedi. Sayın Meral Akşener 25 Şabat 2016’da Denizli’ye geldiğinde, ‘Ben genel başkan olacağım’ demiyordu ‘Ben başbakan olacağım’ diyordu. Ben 3 günlük il başkanıydım. Kendisini akşama kadar parti binamda bekledim ama gelmedi. Gittiği her ilde hiçbir il teşkilatına uğramadı. Amaç farklıydı. Bir yerlerden görevlendirilerek gelmiş ve ülkücülere ne kadar zarar veririm, ne kadar bunları parçalarım düşüncesiyle gelmiş. Meral Akşener bu harekete 1 Kasım 2016 seçimlerinden hemen sonra başladı. Biz 1 Kasım seçimlerinden sonra hemen iktidarın yanında yer almadık ki. 15 Temmuz’da yani 1 Kasım’dan 6 ay sonra. 6 Ay önce bizim iktidarla bir birlikteliğimiz veya destek anlamında hiç bir şeyimiz olmadı. 15 Temmuz sürecinden sonra Genel Başkanımız Devlet Bahçeli “Kardeşim bu bir milattır. Türkiye hem iç hem de dış düşmanlara karşı zor durumdadır. Ben bu saatten sonra devletin bekası için ben hükümetin yanındayım’ demiştir ve doğru bir karar vermiştir”dedi. 
 
‘MERAL AKŞENER BU KADAR PARAYI NEREDEN BULUYOR?’ 
MHP için kongre toplanmasına karar veren kadın hakim, avukat, hatta noterin bile FET֒cü ve Bylook kullanıcı olduğunun tespit edildiğini belirten Birtürk, “İstanbul’dan iki dönem milletvekili olacaksınız, bir kuruş harcamayacaksınız ama 1 Kasım’dan sonra baktığınız zaman onca uçak, otel, organize harcamaları. Peki nerden geliyor bu kadar para? Bu kadar masraf kolay bir iş değil. Çok basit bir örnek vereyim. iki seçim yani 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde hiç bizimle ilgili haber vermeyen bir televizyon kanalı, Meral Akşener adayım dediği gün 47 dakika canlı yayın yapıyor. Ve ondan sonra sürekli bazı gazeteler bu hanımefendiyi sürekli öne çıkarıyor. Ama Allah’a çok şükür bizim başımızda dik duran, ileriyi gören bir liderimiz var. Şu ana kadar milletvekili olduğu sürece devletten ve TBMM’den aldığı maaşı Mehmetçik Vakfı’na bağışlayan tek liderdir. Ben şuna inanıyorum. Artık 15 Temmuz’dan sonraki bir yıllık süreçte sayın Genel Başkanımızın söylemleri doğrularıyla, izlediği yolla, bizden başka partilere giden oyların ciddi anlamda geri dönüşümü başladı. Son 16 ayda sadece ilimizde 3 bin yakın yeni kayıt yaptık. Baktığımız zaman 43 kişilik yeni yönetimimizdeki arkadaşlarımızın çoğu siyasete yeni girmiş arkadaşlarımızdır. Denizli tarihinde ilk defa ili ilçesi birlikte tek adayla kongremizi tamamladık” dedi.  
 
‘KILIÇDAROĞLU, BAYKAL İÇİN NEDEN YÜRÜMEDİ?’ 
CHP’nin sürdürdüğü Adalet Yürüyüşü ile ilgili de düşüncelerini aktaran Cafer Birtürk, bu yürüyüşün bir Adalet Yürüyüşü olduğuna inanmadığını söyledi. 2011 yılında 15 genel başkan yardımcısından 10’u hakkında bir kaset sıkandalı yaşadıklarını ve isimlerin görevlerinden istifa ettiğini belirten Birtürk, “Aynı durum Deniz Baykal için de yaşandı. Deniz Baykal kaset skandalıyla gitti, yerine Kemal Kılçdaroğlu geldi. Kılıçdaroğlu’nu oraya getiren sisteme karşı Kılıçdaroğlu niçin yürümedi, niçin adalet aramadı, niçin o konuyla ilgili ‘Dava açalım, bunun içinde kimler var bunlar bulunsun?’ demedi. Bu konuda bir şey sarf etmedi Ama bu yürüyüş planlanmıştı. Enis Berberoğlu’nun tutuklanması buna bir vesile oldu. Bunu önceden yapacaktı. Çünkü bu yürüyüş Kılıçdaroğlu’nun kendi başına almış olduğu bir karar değil”diye konuştu 
 
‘BU YÜRÜŞTE FET֒NUN PKK/HDP’LİLERİN NE İŞİ VAR?’ 
Birtürk, “Madem Adalet yürüyüşü yapıyorsun, yapmış olduğun bu adalet yürüyüşünde PKK’nın, HDP’nin ne işi var? Demek ki sen bir tek Berberoğlu için yürümüyorsun. Sen kimin için yürüyorsun, sen aynı zamanda Demirtaş için yürüyorsun. Zaten Demirtaş’a ziyarete giden kendileri. Bunların yürüyüşü bir Adalet yürüyüşü değil. Bu, Türkiye’yi nasıl karıştırırım, Türkiye’yi nasıl bir kargaşa ortmamına sürüklerim yürüyüşüdür”dedi. 
 
‘BUNLARIN HEPSİ POLİS, ASKER DÜŞMANI’ 
Bu yürüyüşün sonunda her şeyin olabileceği uyarısınada bulunan Cafer Birtürk “Türkiye zaten şuan bir kaos ortamından geçiyor. Biz MHP olarak devletimizin yanıda olmayıp da ne zaman olacağız? ‘Önce devletim, önce milletim’ demenin anlamı nerede kalır? Ben geçmişte MHP davasından ‘Bayrak inmesin, ezan dinmesin’ diye 4 yıl hapis yatmış biriyim. Bu davaların hiç birinde hiç bir suçumun olmadığı ortaya çıktı. 3 Kez idamdan yargılandım. Ama ben askerime, polisime küsmedim, küfür etmedim. Şimdi bunların hepsi polis asker düşmanı. En ufak bir kargaşa oluştuğunda bu kaos ortamından nasıl yaralanırımın derdindeler. Madem Sayın Kılıçdaroğlu sen gerçek anlamda adalet yürüyüşü yapıyorsun ozaman bu devletin birliğini dirliğene bütünlüğüne göz koyan o kol kola omuz omuza yürüdüğün yanınaki FET֒culara, PKK’lılara HDP’lilere ‘Kusura bakmayın siz vatan hainisiniz, siz sırtınızı PKK ya dayamışsınız. Bu konvoyu terk edin lütfen’ demesini beklerdim. Demek ki hem söylemiyorsunuz hem onlarla kol kola yürüyorsunuz. Demek ki bizim söylemlerimiz gerçek. Bana ‘Ben bu Adalet yürüyüşünü Türkiye’nin adaletsizliği için yapıyorum’ diyerek beni kandıramazsın. Bana bunu yutturamazsın. Madem adaletten bahsediyorlar, bu ülkede sadace Enis Berberoğlu için mi adalet aranıyor? Sayın Deniz Baykal’ın kaset skandalında neden adalet aramadılar. Bu bir Adalet yürüyüş değildir. Bu önceden hem FÖT֒cüler hem de Türkiye düşmanları tarafıandan planlanmış bir oyunun parçasıdır. Amaç Türkiye’yi çıkmaza sürüklemek, 15 Temmuz’un birinci yılında ülkeyi kaosa sürüklemektir. Kılıçdaroğlu da bu oyunda maşa olarak kullanılmıştır. Sayın Kılıçdaoğlu da gibi bir kaset sklandalı ile gidecektir. Böyle bir liderlik olmaz. Gerçek lider dediğin vatanının, milletinin yanında yer alır. Milletimiz oynanan oyunu çok iyi izlemekte ve görmektedir. Asla bunların oyununa gelmeyeceklerdir” dedi. 


10.07.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018