BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇEVRECİ OKULLARA BİSİKLET ÖDÜLÜ | Denizli Hizmet Gazetesi


BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇEVRECİ OKULLARA BİSİKLET ÖDÜLÜHaber MERKEZİ Denizli Büyükşehir Belediyesi, atık pil, bitkisel atık yağ ve ambalaj atıklarını ayrı bir şekilde toplayıp çevre temizliğine katkı sağlayan okulların öğrencilerine bisiklet hediye etti.


Denizli Büyükşehir Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla atık pil, bitkisel atık yağ ve ambalaj atıklarını ayrı bir şekilde toplayıp çevre temizliği konusunda katkı sağlayan okulların öğrencilerine bisiklet hediye etti. Yenişehir Yürüyüş yolunda düzenlenen bisiklet dağıtım törenine, Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Zolan, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran, vatandaşlar, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Başkan Zolan, burada yaptığı konuşmada, "Bugün 5 Haziran Dünya Çevre Günü. Eğer çevremiz temiz olursa biz de sağlıklı ve mutlu bir ortamda yaşamış oluruz. Bu anlamlı günde çevre bilincini daha da üst seviyeye çıkarmak için Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak birçok etkinlik gerçekleştiriyoruz" diye konuştu. 
 
"DAHA TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"  
Çevreyi koruma anlamında gösterdikleri gayretlerden dolayı geri dönüşümde başarılı olan öğrencileri bisiklet ile ödüllendireceklerini ifade eden Başkan Osman Zolan, "Bisiklet en çevreci ulaşım aracı… Denizli, Türkiye’nin en temiz kentidir, suyu Türkiye’nin en temiz suyudur ve atıklarını da en iyi şekilde değerlendiren şehirdir. Denizli’yi daha ileriye daha güzele sizlerle birlikte götüreceğiz. Daha temiz bir çevre için birlikte çalışacağız” dedi.  
 
500 BİSİKLET DAĞITILDI 
Konuşmaların ardından Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından, atık pil, bitkisel atık yağ ve ambalaj atıklarını ayrı bir şekilde toplayıp çevre temizliğine katkı sağlayan Ekrem Başer Ortaokulu, Zehra Suna Manasır Ortaokulu, Tekkeköy Ortaokulu, Dr. Necdet Durmuş Ortaokulu, Akhan Şehit Doğan Acar Ortaokulu ve Zümrüt Evler Okulu öğrencilerine toplam 500 adet bisiklet dağıtımı gerçekleştirildi. 


06.06.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018