İSTİKRAR | Denizli Hizmet Gazetesi


İSTİKRARYazılarımı takip edenler bilir. Son iki sezondur teknik direktör değişiklikleriyle ilgili hem bilgi veriyor hem istatistik yayınlıyor hem de bu konudaki düşüncelerimi zaman zaman yazıyor, Başarıda istikrarın önemine değinmeye çalışıyorum.


Yazılarımı takip edenler bilir. Son iki sezondur teknik direktör değişiklikleriyle ilgili hem bilgi veriyor hem istatistik yayınlıyor hem de bu konudaki düşüncelerimi zaman zaman yazıyor, Başarıda istikrarın önemine değinmeye çalışıyorum.  
Bu hafta sonu bir sezonu daha geride bırakacağız. TFF 1.Ligde mücadele eden 18 takımın 15’i sezon boyunca teknik direktör değişikliği yaptı. Kimisi 2, kimisi 3, kimisi de 4 defa teknik adam değiştirdi. Evkur Yeni Malatyaspor, Boluspor ve Altınordu sezonu başladıkları hocalarla tamamlıyorlar. Evkur Yeni Malatyaspor İrfan Buz’la, Boluspor Fuat Çapa’yla, Altınordu da Hüseyin Eroğlu ile hedefine ulaştı.  
Geçen sezonu 11.sırada tamamlayan Evkur Yeni Malatyaspor, İrfan Buz’la devam kararı aldı ve doğru bir planlama ile şampiyonluk ipini göğüsledi. Geçen sezonu 12.sırada tamamlayan, bu sezon da çok inişli çıkışlı bir grafik çizen Boluspor da hiç telaşa kapılmadan Fuat Çapa ile yoluna devam etti ve Play-off’a kalma mücadelesini son haftaya taşıdı. Altınordu ile ilgili bir şey söylemeye gerek yok. 10 Yıllık mukavele imzaladığı teknik direktör Hüseyin Eroğlu ile 5.yılını tamamlayan İzmir ekibi, tek bir yabancı futbolcu oynatmadan her sezon Play-off grubunda yer alıyor. 
Futbolda başarı uzun vadeli planlamalarla olur. Hem yönetim hem teknik heyet istikrarlı olacak ki, takım istikrarlı olsun ve başarıyı yakalasın.  
Denizlispor Kulübü için önümüzdeki dönem çok önemli. Sezon bitmeden göreve gelen yeni ve heyecanlı bir yönetimin yanı sıra başarılı bir futbolcu kadrosu. Geriye tek bir şey kalıyor, o da teknik heyet. Denizlispor’un gelecek sezon değil, gelecek yıllar için teknik heyet seçiminde dikkatli olması, göreve getirdiği teknik adama da sonuna kadar sahip çıkması gerekiyor. Eğer dışarıdan teknik direktör getirilecekse, o hocanın yardımcılarından birinin mutlaka Denizlispor camiasının içinden birinin olmasında fayda var.  


18.05.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018