‘HEDEFİNİZİ BÜYÜK TUTUN’ | Denizli Hizmet Gazetesi


‘HEDEFİNİZİ BÜYÜK TUTUN’Düdüğünü asarak faal hakemlik hayatını noktalayan Denizlili klasman hakemi Erdem Gökalp, genç hakemlerin hedeflerini büyük tutması gerektiğini söyledi.


Düdüğünü asarak faal hakemlik hayatını noktalayan Denizlili klasman hakemi Erdem Gökalp, genç hakemlerin hedeflerini büyük tutması gerektiğini söyledi. 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde çalışan ve 17 yıldır hakemlik yapan Erdem Gökalp, Denizli Atatürk Stadında oynanan Adnan Menderes Üniversitesi - İstanbul Üniversitesi Koç Festivali finali maçını yönettikten sonra faal hakemlik hayatını sonlandırdı. Sedef Aktan, Semih Gökmen ve Musa Direk ile birlikte yönettiği maçın ardından Gökalp plaket ve çiçekle uğurlandı. Adnan Menderes Üniversitesi’nin penaltı atışları sonunda kazandığı maç sonunda izleyiciler tarafından alkışlanan Erdem Gökalp’i son maçında eşi Sibel ve kızı Ayşe Sare de yalnız bırakmadı. Müsabaka sonunda takımlarla ve hakem arkadaşları ve futbol camiası ile hatıra fotoğrafı çektiren Erdem Gökalp, 17 yıllık hizmetinin 4,5 yılını üst klasman yardımcı hakem olarak geçirdi. Futbolu çok sevdiğini belirten Gökalp, “Çok sevdiğim futbola hakem olarak hizmet etmeye çalıştım. 2000 yılında başlamış olduğum hakemlik kariyerimi tamamlayarak düdüğümü astım. Acı tatlı günlerimiz geçti. Yaklaşık 17 yıl görev yaptım. Bu sürede çok şey öğrendim. Futbol hakemliği dışarıdan göründüğü gibi değil. İnsana kişisel anlamda çok şey kazandırıyor. Futbol hakemliğini yaptığım için mutluyum. Hakemliği öğrendiğimiz Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’na destekleri ve emekleri için çok teşekkür ederim. İl Hakem Kurulu Başkanı Hayati Ünal başta olmak üzere futbol camiasına ve kulüplere teşekkür ederim. Benim için en büyük gurur, her zaman takımlar tarafından takdir edilmek ve alkışlanmaktır. Takımlar bir hakemi kabul ediyorsa sorun yok demektir. Eğer bu alkışı alabildiysek ve hak edebildiysek ne mutlu bize” dedi.  
Bundan sonraki hayatına hakem gözlemcisi olarak devam edeceğini açıklayan Gökalp “Doğru bildiğimiz yolda ilerlemeye devam edeceğiz. Yeni nesillere bir şeyler katabilirsek ne mutlu bize” dedi. Hakemliğe yeni başlayanlara da tavsiyelerde bulunan Erdem Gökalp, “Ben futbol oynuyordum. Hakemliğe 20 yaşında başladım. Hedefimi Süper Lig olarak belirlemiştim. Süper ligin dışında tüm kademelerde maça çıktım. Genç hakemlerimiz hedeflerini büyük tutsunlar ve çok çalışsınlar" dedi. 


17.05.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018