‘UŞAK SPOR ŞEHRİ OLMAYA BAŞLADI’ | Denizli Hizmet Gazetesi


‘UŞAK SPOR ŞEHRİ OLMAYA BAŞLADI’Uşak Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Geleneksel Bahara Merhaba Tenis Turnuvası Belediye Başkan Nurullah Cahan’ın katılımıyla başladı. Başkan Cahan, Uşak’ın artık bir spor kenti olmaya başladığını söyledi.


Uşak Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Geleneksel Bahara Merhaba Tenis Turnuvası Belediye Başkan Nurullah Cahan’ın katılımıyla başladı. Başkan Cahan, Uşak’ın artık bir spor kenti olmaya başladığını söyledi. 
Uşak’ta 19 Mayıs’a kadar sürecek turnuvaya 20 yaş üzerinde 60’a yakın sporcu katılıyor. Turnuva Huzurpark Belediye Spor Tesislerinde sürecek ve 19 Mayıs’ta yapılacak final müsabakası ile şampiyonu belli olacak. Tenis İl Temsilcisi Tansu Bulut, Uşak’ta tenis sporunun yaygınlaştığını belirterek, “60’a yakın sporcumuzun katılımıyla turnuvamız yaklaşık 2 hafta sürecek. İlimizde tenis yeni yeni rağbet görürken bu yaş grubunda böyle katılımların olduğunu görmek ilerisi için umut verici bir gelişme. Sporumuza yapılan önemli destekler neticesinde Uşak’lı vatandaşlarımızda tenise yoğun bir ilgi göstermeye başladı” dedi. Tenise gönül veren ve katkı sağlayan sporcular sayesinde bu turnuvayı düzenlediklerini belirten Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Uşaklı hemşehrilerimiz tenisi seviyor. Bunun belirtilerini de turnuvamıza olan katılımla görüyoruz. Belediye olarak bizde bu spora gerekli desteği sağlamak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Huzurpark ve Atapark’da bulunan tenis kortlarımızın eksiklerini gidererek o kortlarımızı daha düzenli ve bu sporu yapmaya elverişli hale getireceğiz” diye konuştu. Tenisi daha fazla geliştirmek istediklerini belirten Başkan Cahan, Uşak’ın spor şehri olmaya başladığını ifade ederek, “İlimiz spor şehri olmaya başladı. Futbol, basketbol, voleybol, hentbol ve bireysel sporlarda adımızdan söz ettirmeye başladık. İnşallah daha fazla beraber oldukça ve el ele verdiğimiz sürece başarıların devamı gelecek. Turnuvamıza katılan tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum. Final müsabakalarında da sizlerle birlikte olup bu heyecana ortak olmak istiyoruz” açıklamasında bulundu. Yetişkin sporcular, böyle bir turnuvanın düzenleniyor olmasında dolayı hissettikleri mutluluğu ifade ederken, Başkan Nurullah Cahan’a verdiği desteklerden dolayı teşekkür ettiler. (İHA) 


05.05.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018