İBANOĞLU’NDAN BATUHAN’A ALTIN | Denizli Hizmet Gazetesi


İBANOĞLU’NDAN BATUHAN’A ALTINDünya Okullararası Satranç Şampiyonası’nda bronz madalya kazanarak önemli bir başarıya imza atan Denizlili Batuhan Özen’e Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu altın taktı.


Dünya Okullararası Satranç Şampiyonası’nda bronz madalya kazanarak önemli bir başarıya imza atan Denizlili Batuhan Özen’e Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu altın taktı. 
Romanya’nın Yaş kentinde 41 ülkeden 576 sporcuyla yapılan Dünya Okullar Satranç Şampiyonasında Denizli ODTÜ Geliştirme Vakfı 11. Sınıf öğrencisi Batuhan Özen, şampiyonada bronz madalya ve üçüncülük kupasını ülkemize getirmeyi başardı. Elde ettiği başarıyla Türkiye’nin ve Denizli’nin gururu olan Batuhan Özen, annesi Zeliha Özen, babası Süleyman Nazif Özen, ağabeyi Gökhan Özen, Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Ayşegül Akdeniz ve ODTÜ Beden Eğitimi Öğretmeni ile birlikte Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’nu ziyaret etti. Dünyanın en iyi sporcularıyla yarıştığını kaydeden Batuhan Özen, bir maçın yaklaşık 4-5 saat sürdüğünü, internet canlı yayınıyla şampiyonayı takip eden arkadaşları ve öğretmenlerinden gelen mesajların kendisini daha çok motive ettiğini belirtti. Genç sporcuyu elde ettiği başarıdan dolayı kutlayan ve altınla ödüllendiren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu; çalışan, mücadele eden ve kendini yetiştirenin her zaman bir adım önde olduğunu Batuhan sayesinde yeniden gördüklerini söyledi. Batuhan’ın uluslararası bir turnuva ile yarışma için ilk kez yurt dışı deneyimi yaşadığını, bunda da başarılı olduğunu kaydeden İbanoğlu, başta fedakarca çocuklarına destek olan ailesine, öğretmenlerine ve emeği geçenlere teşekkür etti. 


04.05.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018