USTA ŞAİR ESERLERİ İLE ANILDI | Denizli Hizmet Gazetesi


USTA ŞAİR ESERLERİ İLE ANILDITürk edebiyatının önde gelen şairlerinden Yahya Kemal Beyatlı, vefatının 58 yıldönümünde Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğunun düzenlediği gecede anıldı.


Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu, Usta Şair Yahya Kemal’i ölümünün 58. yıldönümünde unutmadı. Türk edebiyatının önde gelen şairlerinden Beyatlı için Çatalçeşme Oda Tiyatrosunda anma programı düzenlendi. Geceye Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kent Şairleri Topluluğu Başkanı Arzu Subakan Kabukçu, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Şiir Kulübü ile çok sayıda sanatsever katıldı. Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu Başkanı Kabukçu, “Kent Şairleri Topluluğu olarak Denizli’de sanata ve şiire yönelik birçok projeyi hayata geçiriyoruz. Bu çerçevede geçtiğimiz ay geniş katılımla düzenlediğimiz Yaren Şairler Şöleninin ardından bugün Türk şiirine öncülük etmiş olan usta Şair Yahya Kemal Beyatlı’yı eserleri ile anacağız” dedi. 
 
“SANATA VE SANATÇIYA DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYORUZ” 
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci ise, “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sanata ve sanatçıya destek olmaya devam ediyoruz. Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğumuz da bugün yine unutulmaz bir gece yaşattılar. Büyük beğeni toplayan bu etkinlik ile usta şairimiz Yahya Kemal Beyatlı eserleri ile de anıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. Gecede, Şerif Kutludağ tarafından Yahya Kemal Beyatlı’nın hayatını anlatan bir sunum gerçekleştirildi. Kent Şairleri Topluluğu ve PAÜ Şiir Kulübü üyeleri tarafından Yahya Kemal Beyatlı’nın şiirleri okunurken, usta sanatçının bestelenmiş eserlerini de Terennüm Grubu seslendirdi.  
 


02.12.2016İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018