YENİ TASARIMLAR İZMİR’DE GÖRÜCÜYE ÇIKTI | Denizli Hizmet Gazetesi


YENİ TASARIMLAR İZMİR’DE GÖRÜCÜYE ÇIKTIDenizli İhracatçılar Birliği tarafından bu yıl 5. si düzenlenen "Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması’nın Genel Fitting çalışması, İzmir’ de gerçekleştirildi.


Ülkemizin genç tasarımcılarına kendini gösterme fırsatı vererek farkındalık platformu yaratmak ve sektöre sunduğu yeni değerlerle genç, yetenekli tasarımcıları kazandırmak, sektörde tasarım bilinci oluşturmak ve Denizli´de ihraç edilebilir ürünlerin çeşitliliğini arttırarak ihracatçı firmaların rekabet gücünün arttırılmasının hedeflendiği yarışmanın son aşamasına gelindi. Yoğun bir temponun ardından dikilen tasarımlar üzerinde son rutuşların yapılması amacıyla Mehmet Tekin Yıldız Stüdyosu’nda, Rönesans Ajans mankenlerinin katılımlarıyla genel fitting gerçekleştirildi. Yarışma finalistleri, İstanbul ve İzmir´de yapılan atölye çalışmalarının ardından tasarımlarının en iyi şekilde ürüne dönüştürerek final gecesine hazırladıkları tasarımlarını, mankenler üzerinde inceleme fırsatı buldu. 
 
Genel fitting çalışmalarının yanı sıra gerçekleştirilen katalog çekimleri, gün boyunca devam etti. Genel Fitting çalışmasında, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, yarışmanın Creative Direktörü moda tasarımcı Gül Ağış, DENİB Tasarım Yarışması Komite Başkanı Murat Tosunoğlu, Komite üyesi İsa Dal , Yarışma koçları Vildan Çaputçu ile Mukaddes Başkaya, ARGE- Eğitim ve Organizasyon Şube Müdürü Şadiye Baykent de hazır bulundu. 


28.11.2016İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018