SON DAKİKA
divarci

GİRİŞİMCİLERE ESNAF ODALARI BİRLİĞİ’NDEN DESTEK

Bu haber 07 Ağustos 2018 - 12:23 'de eklendi ve 334 views kez görüntülendi.

Denizli Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği ile İŞKUR ve KOSGEB arasında imzalanan protokol ile 250 girişimciye girişimcilik kursu verilecek. Kursu tamamlayan girişimciler ise verilecek destekler ile işyerlerini açabilecek.

Denizli Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği, ile İŞKUR ve KOSGEB arasında imzalanan protokol ile kendi işini kurmak isteyenlere girişimcilik kursu vermeye başladı. İmzalanan protokol ile birlikte Denizli Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’nde 250’ye yakın kursiyere girişimcilik eğitimi verilecek. Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Öğretim Görevlisi Mehmet Levent Kocaalan tarafından verilen kurslarda kursiyerlere, girişimcilik, işletme yönetimi, iletişim ve birçok konuda eğitimler verilecek. 25’erli gruplar halinde verilecek olan kursların ilk gününe ilgi ise yoğun oldu.

 

Başlatılan girişimcilik kursları hakkında bilgi veren Denizli Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkan Vekili Mehmet Ali Erbeği, Denizlili girişimci gençlerin önünü açmak için girişimcilik kurslarına devam ettiklerini belirterek, “Denizli Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği olarak 250’ye yakın girişimcimize girişimcilik eğitimleri verilecek. Bu eğitimlerini tamamlayarak girişimcilik belgesini almaya hak kazanan kursiyerlerimiz kendi işyerlerini kurmanın imkanını kazanmış olacak. Diğer yandan bu kursiyerlerimize KOSGEB tarafından da destek sağlanacak” dedi.

 

Genç girişimcilerin önünün açılması ve yeni iş sahalarının yaratılarak istihdamın attırılmasında bu tür eğitimlerin ve çalışmaların önemli olduğuna vurgu yapan Erbeği, “Amacımız yeni girişimcilerimizin önünü açarak, ekonomiye kazanım sağlamak. Yeni açılacak işyerleri ile istihdam artacak ve ülkemiz üreten bir ülke haline gelecektir” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    http://www.buyuksehirhaberi.com
    https://www.vitrualworld.com