SON DAKİKA

GÖĞSÜMÜZÜ KABARTAN UYGULAMA BİP (30.03.2021)

Bu haber 30 Mart 2021 - 10:42 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

Artık silahların değil teknolojilerin savaştığı dünyamızda, teknoloji anlamında kendisini geliştiren ülkeler artık ön plana çıkmaya başladı. Son yıllarda dikkat çeken ve artık önemli bir güç haline gelen sosyal medya şirketlerinin gücüde ülkeler tarafından kabul edilir hale geldi. Teknolojinin ne kadar önemli olduğunun anlaşıldığı çağımızda Türk Mühendislerimizin de önemli çalışmalar yapması ve yeni uygulamalar ile dünyada dikkatlerini üzerine çekmesi, hepimizi gururlandırdı.

Bugün Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ve dünya çapında tercih edilir bir hale gelen BiP uygulaması, yerli olmasıyla dikkat çekti. Yeni özellikleri ile 192 ülkede kullanılan ve 76 milyon üzerinde indirilmesi bulunan BiP uygulaması, dünyada hızlı bir şekilde yayılmaya başlıyor. 19 ülkede ilk 3 sırada yer alan BiP uygulaması, yılbaşında buyana 31 milyon kullanıcının daha tercihi olarak adeta göğsümüzü kabarttı.

Türkiye’nin dışında Endonezya, Bangladeş, Hindistan, Pakistan ve Malezya’da yoğun ilgi gören uygulamanın Türk mühendisleri tarafından yapılmasıda, ülkemizin teknolojik anlamda boş durmadığını gözler önüne serdi. Bir röportajında BiP’in gelişimi hakkında bilgi veren Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, uygulamanın hızla geliştiğini belirterek, büyüyen bir platform haline geldiklerini belirtmiş. BiP’in  bu başarısını tebrik ederken, gençlerimizin bu alanlara yönlendirilmesi için daha çok destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

(30.03.2021)

Ümit Bilgiç
Ümit Bilgiçbilgicart2@hotmail.com
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma