SON DAKİKA

DENİZLİ İÇİN YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Bu haber 26 Ocak 2021 - 10:44 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.

Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi, şehire ve iş dünyasına yeni bir heyecan getirdi.  Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, ziyaretine gelen AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök’ü, projelerindeki son durum ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi (DOSB)’nde açacakları Denizli Teknik Tekstil Merkezi’nin makinalarının kurulması aşamasıyla ilgili ayrıntılı bilgilendirdi. Ök, Denizli’ye şehrin sanayisi açısından çok önemli bir tesis kazandıracağını söylediği Başkan Erdoğan ile ekibine teşekkür ederek, “Teknik Tekstil Merkezi ile, Denizli için yeni bir dönem başlamıştır. Hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Milletvekili Nilgün Ök’ü misafir etti. Denizli Ticaret Odası’ndaki görüşmede, şehrin ticareti, ihracatı, sanayisi ile ekonomisinin yanı sıra Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi ile Denizli Teknik Tekstil Merkezi çalışmaları ele alındı. Başkan Erdoğan ve DTO Genel Sekreter Yardımcısı Tekstil Mühendisi Akay Gündoğan, projenin detaylarını Milletvekili Ök’e aktardı; sorularını cevapladı,

 “BÜYÜK BİR HIZLA YENİ VE KATMA DEĞERLİ ÜRÜNLERE GEÇİŞ YAPACAĞIZ”

Denizli Teknik Tekstil Merkezi’ndeki çalışmalarının son hızla devam ettiğini söyleyen Başkan Uğur Erdoğan, “Denizli’mize çağ atlatacak nitelikte bir teknoloji üssünü, Teknik Tekstile Dönüşüm Projemizin kapsamında yer alan Denizli Teknik Tekstil Merkezi’mizi kuruyoruz. Makine ve ekipmanlarımızın teslimatı tamamlanmak üzere. Merkezimiz hayata geçtiğinde, büyük bir hızla yeni ve katma değerli ürünlerin üretimine geçiş yapmış olacağız.” diye konuştu. 

 “DENİZLİ SANAYİSİNE FARKLI BİR YÖN ÇİZİLMİŞ OLACAK”

Denizli Milletvekili Nilgün Ök ise, Denizli’nin teknik tekstil ticaretinde yer alması adına önemli bir adım atıldığını söyledi. Milletvekili Ök, “Avrupa Birliği fonları ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’mızın desteğiyle, Denizli Ticaret Odamızın öncülüğünde, şehrimize 50 milyon TL’lik bir yatırım kazandırılmış durumda. Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulacak Teknik Tekstil Merkezi ile, Denizli sanayisine farklı bir yön çizilmiş olacak. Bu merkez, 12 dalda katma değerli ürünlerin üretildiği bir inovasyon merkezi de olacak. Günümüzde, katma değerli ürünler üretmek çok önemli… Örneğin, hava geçiren, yatak hastalıklarında iyi gelebilen bir havlu ürettiğinizde, bu çok daha başka bir ürün haline dönüşüyor. Bu merkez sayesinde yapılacak Ar-Ge ve inovasyon sonucunda da 1 liralık bir ürün, 10 liralık bir katma değere dönüşecek. Artık katma değerli ürünler üretmeliyiz ki, cari açığımız hızla azalsın; ihracatımız daha da artsın.” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    http://www.buyuksehirhaberi.com
    http://www.satkirala.com
    http://wwwgazetesehir.com