SON DAKİKA

HAMBAT OVASINA SAHİP ÇIKTI

Bu haber 16 Kasım 2020 - 9:35 'de eklendi ve 24 views kez görüntülendi.

Denizli’nin Bozkurt İlçesi’nin Belediye Başkanı Birsen Çelik, belediyeye ait arazilerde yaptığı tarım çalışmalarıyla adından söz ettiriyor. Belediyeye ait arazileri değerlendiren ve tarıma kazandıran Çelik, ata tohumumuz olan Koca Buğday’ı toprakla buluşturdu.

Bozkurt Belediyesi tarım alanında yaptığı çalışmalar ile hem belediyeye hem de ilçe ekonomisine önemli katkılar sağlamaya devam ediyor. Göreve geldiği günden buyana tarım alanında yaptığı çalışmalar ile dikkat çeken Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, şimdide kullanılmayan belediye arazilerinde buğday ekimi gerçekleştirdi.

189 DEKAR ALAN TARIMA KULLANILDI

Göreve geldiği ilk günlerde ilçede merkezindeki ve belediyeye ait 189 dekarlık alanda 2405 adet ceviz ve badem ağacı giderek gelir elde eden Bozkurt Belediyesi, buradan elde ettiği gelir ile mahallerin ihtiyaçlarını karşıladı. Bu yapılan çalışma ile ilk sene 72 bin 150 kilo ceviz ve badem hasadı yapıldı.

ŞİMDİDE BUĞDAY

Şimdide ilçede belediyeye ait olan ve kullanılmayan arazilere ata tohumumuz olan Koca Buğday’ın ekimini yapan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, her zaman üreticinin yanında olduklarını ve tarımcı bir belediye olduklarını hatırlatarak; “Biz, tarımcı bir belediyeyiz. Çünkü biz, ne ekersek bize on mislini veren bereketli Hambat Ovası’na sahibiz. Bugün, belediyemize ait arazilerimize Ata tohumumuz olan “Koca Buğday”larımızı serptik. Her zaman yaptığımız gibi, ürettiklerimizi vatandaşlarımızla paylaşmak, sevgide ve sofrada bir olmak için. Hayırlı ve bereketli olsun” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    http://www.buyuksehirhaberi.com
    http://www.satkirala.com
    http://wwwgazetesehir.com