SON DAKİKA

MEMUR- SEN’DEN, MACRON’A PROTESTO

Bu haber 28 Ekim 2020 - 11:28 'de eklendi ve 7 views kez görüntülendi.

-Memur-Sen Denizli İl Temsilciliği, Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’un İslam düşmanlığını ve küstahlığını protesto etti.

Memur-Sen Denizli İl Temsilcisi Feyzullah Öselmiş ve sendika üyeleri, 15 Temmuz Delikliçınar Meydanı’nda Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’un İslam düşmanlığını ve küstahlığını protesto etti.

Sömürgenin merkezlerinden olan Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron, son birkaç zamandır cinnete esir politikalarına bir yenisini ekleyerek, insanlığa rahmet olarak gönderilen, hatem-ül enbiya Hz. Muhammed Mustafa’ya ilişkin sözde karikatürlere fikir özgürlüğü adına sahip çıkması ve Müslümanları aşağılamasını protesto etmek için bir araya geldiklerini belirten Öselmeş yaptığı basın açıklamasında “Son birkaç aydır, ısrarla İslam ve Müslümanlar üzerinden güç devşirmeye çalışan, deyim yerindeyse, aklını yitirmiş küresel emperyalist odaklara yardakçılık yapan Macron’u korku çemberi sımsıkı sarmış durumda.Macron, insandan korkuyor.Macron, adaletten korkuyor.Hülasa, Macron, İslam’dan korkuyor. Son birkaç yüzyılda bütün insanlık öğrendi ki; özgürlük Batı’da slogandır.Batı iki değerden korkmaktadır aziz dostlar; adil dünyadan ve özgür insandan. İslam da tam da bunu vaat etmektedir” dedi

“Bütün insan hakları aktivisti örgütlerden, kişilerden, emek hareketlerine yön veren kuruluşlardan, kişilerden beklentimiz, çağrımız şudur” diyen Öselmiş “Özgürlük insanın, dünya insanlığın ikametgâhıdır. Renkleri, fikirleri ve inançları; hakaret etme, küçük görme, şiddeti çağırma aracı yapan, kendi kirli oyunları için saklama tezgâhları oluşturan, siyasi kimlikleri, ideolojik örgütlere ve emperyalist devletlere birlikte cevap vermeli, onlara yenilgiyi birlikte tattırmalıyız. Hiç kimse, hiç kimsenin dinine, hükümlerine ve kutsallarına hakaret etme, onları yok etme hakkına sahip değildir ve olamayacaktır. Biz insanız, elbette inanacağız.

Biz insanız, elbette insan onurunu savunacağız. Biz insanız, en kesin şekilde söylüyorum ki inancımızı ve değerlerimizi koruyacağız. İnanca ve değerlere savaş açanlara, kutsallarımıza hakaret edenlere karşı dayanışmayı güçlendireceğiz ve birlikte mücadele edeceğiz” açıklamasında bulundu.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com