SON DAKİKA

66 YILDIR AYNI BİSİKLETİ KULLANIYOR

Bu haber 24 Ekim 2020 - 14:07 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

Çivril’de yaşayan 85 yaşındaki Tekin Bilgin 66 yıldır aynı bisikletle işe gelip gidiyor.

68 yıldır esnaflık yapan Tekin Bilgin bisiklet sürmenin sağlığına özellikle dizlerine çok faydası olduğunu söyledi. Hiç bisikletini değiştirmeyi düşünmediğini belirten Bilgin, “Bu bisikletimin müşterisi çok ama satmıyorum. Çünkü emektar benim. Yeni nesil bisikletlere göre benim bisikletim daha güzel. Hem hafif hem de kadrosu küçük. Yeni çıkanların hem kadrosu büyük hem de boyum kısa olduğu için binemiyorum. Bu bisikletim benim için ideal. Hiç araba kullanmadım. Kullanmayı da düşünmedim. Daha önce araba ve beyaz eşya satışı yaptım” dedi.

“SAĞLIĞIMA ÇOK FAYDASI VAR”

Bisikletini daha önce hiç tamire götürmediğini her şeyiyle kendi ilgilendiğini söyleyen Tekin Bilgin, “Her türlü arızasını kendim yapıyorum. Hiç tamirciye götürmedim. Ben bu dükkânda bisiklet ve aksamını satıyorum. Bisikletin bana çok faydası var. Özellikle bisiklet sürünce dizlerim hareket ediyor. Yürüyüş yapmayı ihmal ediyoruz. Tabi ki yürüyüş yapsak daha da güzel olacak” diye konuştu.

“ÇALINMAYA KARŞI ÖNLEMİMİ ALIYORUM”

Evle iş yeri arasında 1 kilometre mesafe olduğunu ve işine her gün bisikletle gelmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Bilgin, “Cumhuriyet meydanının orada oturuyorum. 1 kilometre yolu her gün bisikletle gelip gidiyorum. Bisikletimi devamlı kilitlerim onun için çalınma riski hiçbir zaman olmadı” şeklinde ifade etti.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com