SON DAKİKA

YENİDEN SEÇ METODU (21.10.2020)

Bu haber 21 Ekim 2020 - 10:38 'de eklendi ve 33 views kez görüntülendi.

Gabrielle Bernstein’ın  Super Attractor adlı kitabında aşağıdaki son derece basit ama bir o kadar da etkili yöntemi mevcut. Buna benzer yöntemler siz de uygulamış olabilirsiniz, ama “Yeniden Seç” yöntemi çok hafif ve kolay olduğu için sizlerle paylaşmak istedim.

Bu yöntemle, olumsuz düşüncelerinizin döngüsünden kendinizi kolaylıkla çıkarabilir ve enerjinizi adım adım olumluya, iyimsere ve elbette çözüm odaklı olmaya çevirebilirsiniz. Durup dururken ya da bir olay üzerine karamsarlaştınız. Veya bir süredir olumsuz düşünceler peşinizi bırakmıyor. Bu yöntemin üç basit adımını uygulamaya koyabilirsiniz.

Gabrielle Bernstein diyor ki;

Düşünceyi fark edin. Ve kendinize sorun: “Şu anda nasıl hissediyorum?”

Cevabınızı yazın. (Yani, bu düşünce beni nasıl hissettiriyor, acı, öfke, sıkıntı, hayal kırklığı, vs.…?)

Düşünceyi bağışlayın. Evrene uyumunuzu kaybettiğiniz için kendinizi bağışlayın ve bunu değiştirme kararınızı takdir edin. (Düşünceyi değiştireceğiniz için sevinebilirsiniz bile!)

Negatif düşüncelerinizin yanına şunu yazın: “Bana neyi istemediğimi göstererek, istediğimin ne olduğunu netleştirmeye yardımcı olduğun için teşekkür ederim.”

Yeniden seçin. Yazın: “Şu anda bulabileceğim ve beni çok daha iyi hissettirecek düşünce nedir?”

 Ve sonra da Evrenin sizi o düşünceye yönlendirmesini isteyin.

Üçüncü adımda bir sonraki en iyi hisse doğru uzandığınızı unutmayın.

Birdenbire nihai çözümü getirmeye çalışmıyorsunuz! Sadece kalpten inandığınız bir düşünceyi seçin. (“Kedimi-köpeğimi seviyorum” veya “bu kahve mis gibi kokuyor, çok güzel!” gibi bir düşünce bile olabilir.)

Gabby Bernstein ekliyor:

“Yeniden Seç metodu başta etkili olamayacak kadar basit görünebilir. Sizi yıllardır rahatsız eden negatif düşüncelerden nasıl çıkacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Size garanti veriyorum, düşüncelerinizi değiştirmeyi seçmek zor olmak zorunda değildir. Olumsuz düşüncenin ister 2 hafta, ister 20 yıldır sizinle olması hiç önemli değil. En basit haliyle iyi hissetmeyi seçmeniz bile sizi istediğinize götüren yola yerleştirecektir. Yani, enerjinizi yeniden yönlendirmek için bu üç adımı uygulayın ve olumsuz enerji akışını da böylece yavaşlatırsınız.”

(21.10.2020)

https://www.ege724.com
https://www.vatanmedya.com
https://www.egecanlihaber.com
Ege Canlı Haber
Vatan Medya
Kumru Elizim Tekstil
Fırtına Kanal Açma