SON DAKİKA

ŞEHİT YAKINLARINA DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VERİLDİ

Bu haber 19 Eylül 2020 - 13:23 'de eklendi ve 10 views kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevcih edilen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyaları üç şehit yakınına ve dört gaziye, düzenlenen törenle Vali Ali Fuat Atik tarafından verildi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirilen törenle illerde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası teslim töreninde konuşan Vali Ali Fuat Atik, Sayın Cumhurbaşkanının tevcih ettiği Devlet Övünç Madalyalarını kendilerine iletmek amacıyla bir araya geldiklerini belirterek şunları söyledi, “Anadolu coğrafyasına geldiğimiz 1071 Malazgirt Savaşı’ndan beri yurt edindiğimiz bu toprakları savunmak, korumak için bizden sonra gelecek nesillere miras olarak bırakmak için canla başla mücadele ederek şehitler verdik, gazilerimiz oldu. Şehitlerimiz ve gazilerimiz ne ilk ne de son olacak. Biz bu coğrafyada yaşadığımız müddetçe bu vatanı korumak için muhafaza etmek için hepimiz şehit olmaya aday birer bireyiz” dedi.

“BU VATAN TOPRAKLARINI DA HİÇ KİMSEYE BIRAKMAYACAĞIZ”

Devlet ve toprak uğruna yeri geldiğinde şehit olmayı şeref sayarız diyen Atik, “Atalarımızdan tertemiz bir vatan toprağı teslim aldık. Kan ve gözyaşıyla sulanmış bu vatan topraklarını da hiç kimseye bırakmayacağız, bırakma ya da niyetimiz yok. Türk milleti yediden yetmişe bu anlayışla büyüyor. Eli öpülesi analarımız bizleri böyle yetiştiriyor. Yeri geldiği zaman, bu devlet uğruna, bu vatan uğruna, bu topraklar uğruna hepimiz şehit ve gazi olmayı şeref sayarız. Ne mutlu ki şehit ailelerimiz gazi ailelerimiz var. Herkese nasip olmaz” ifadelerini kullandı.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com