SON DAKİKA

DENİZLİ GÜNDEMİ (05.08.2020)

Bu haber 05 Ağustos 2020 - 11:36 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.

Kurban Bayramının ardından korona virüsü paniği altında yeniden çalışmalara başladık. Yerel gazetelerin dönüşümlü çıkmasının ardından bizlerde Ağustos ayı itibariyle normal çalışmalarımıza döndük ve alınan yeni kararlar ile her gün çıkarak siz değerli okuyucularımız ile günlük buluşmamızın sevincini yaşadık.  Virüs sadece sağlığımızı değil çalışma hayatımızı da değiştirdi. Kendi mesleğimizden örnek verirsek, artık kalabalık toplantılar yapılmıyor, hatta birçok haber mail üzerinden geliyor.  Bu durum işlerimizi hafifletse de, haberde olmak ve haber koklamayı bizlere özletti…

Gelelim Denizli gündemine… Denizli gündeminin ilk sırasında Çardak Havalimanında bir güvenlik görevlisinin Covid-19 testinin pozitif çıkması oluşturdu.  Yaşanan bu durumu hakkında hızlı bir çalışma yapan Havalimanı yetkilileri 22 güvenlik görevlisi personelini karantina almaya karar verdi.  Bizlerde biran önce bu vatandaşlarımızın sağlıklarına kavuşmasını diliyoruz.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından bir diğer ve ekonomik anlamda bir nebzede bizleri mutlu edecek açıklama ise DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu’ndan geldi. Memişoğlu yaptığı açıklama ile pandemi sürecinin ardından Denizli ihracatında bir artışın olduğunu ve bunun ekonomik anlamda ihracatçıyı umutlandırdığını ifade etti. Yapılan açıklamaya göre Denizli’nin Temmuz ayı ihracatı geçen yıla göre yüzde 6,7 artış göstererek 298 milyon dolar olurken DENİB üyelerinin ihracatı ise yüzde 4,2 artışla 216,5 milyon dolar oldu.

Denizli Gündemindeki bir diğer önemli konuda Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’nın, alt yapı çalışmaları hakkında bilgi vermesi oldu. Kentin birçok noktasında devam eden alt yapı çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Zolan, 6 yılda yapılan altyapı hattı uzunluğunun buradan Çin Seddi’ne kadar uzandığını belirtti. Başkan Zolan yapılan yatırımların geleceğimiz için yapıldığını ifade etti.

Denizli’nin dün ki gündemi buydu. Daha güzel haberler yayınlamak dileğiyle sağlıcakla kalın…

(05.08.2020)

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com