SON DAKİKA

KARACA “ARADAN GEÇEN 2 YILDA GÜÇLÜ MECLİS’TEN ESER KALMADI”

Bu haber 05 Ağustos 2020 - 11:36 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.

AK Parti’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile TBMM’nin güçleneceğini savunduğunu ancak gelinen aşamada bu vaadin gerçekleşmediğini belirten CHP Parti Meclisi Üyesi Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, “Aradan geçen 2 yılda güçlü Meclis’ten eser kalmadı.’ dedi.

Denizli Milletvekili Karaca son dönemde Bakanlıklara yönelttiği soru önergelerine gelen linkli cevapları kamuoyu ile paylaştı.

Bakanlıklar tarafından verilen linklerde ise herhangi bir bilgi bulunmadığını belirten Gülizar Biçer Karaca özellikle son zamanlarda soru önergelerine gelen linkli cevaplar hakkında ‘Parlamenter sistemin en önemli işlevi olan hükümeti denetleme artık mümkün görünmüyor. Sorduğumuz sorulara yanıt alamıyoruz. Yanıt verenler de link paylaşıyor. Milletvekili olarak biz hükümetten bilgi alamıyoruz. Linkteki bilgileri biz zaten biliyoruz. Bakanlıklardan gelen bu tarz cevaplar Anayasa’nın 98. Maddesinin biz milletvekillerine verdiği denetim hakkının ihlali’ dedi.

AK Parti’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile TBMM’nin güçleneceğini savunduğunu ancak gelinen aşamada bu vaadin gerçekleşmediğini belirten Karaca, “Aradan geçen 2 yılda güçlü Meclis’ten eser kalmadı” dedi.

Gülizar Biçer Karaca’nın Türkiye genelinde ve Denizli ilinde 15 Mart 2020 tarihinden itibaren yapılan işsizlik ödeneği başvurularına ilişkin Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’na yönelttiği sorulara İŞKUR sitesini işaret etti.

Karaca “ Söz konusu soru önergesi yeni tip koronavirüs Covid-19 salgının yaşandığı olağanüstü bir dönemde işsizlik ödeneğine başvuran ve ödenekten yararlanan kişi sayısının tespiti için yapılmış olup İŞKUR bülteninden 15 Mart itibariyle işsizlik ödeneğine başvuran ve yararlanan sayısının tespiti mümkün değil” dedi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com