SON DAKİKA

ERDOĞAN: “PROJEMİZ, DENİZLİ SANAYİSİNE ÇAĞ ATLATACAK”

Bu haber 22 Temmuz 2020 - 11:50 'de eklendi ve 30 views kez görüntülendi.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan’ın hizmet binalarında oluşturduğu Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi Yönetim Merkezi’ndeki teknik ekip, işbaşı yaptı.

İnternet ortamından 254 ön başvurunun olduğu webinara, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’ın yanı sıra Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi’nin Portekizli Takım Lideri FernandoMerino, İkada İnsan Kaynakları İş Geliştirme Uzmanı İlhami Birkan, DTO Genel Sekreter Yardımcısı ve Tekstil Mühendisi Akay Gündoğan, Denizli ABİGEM Direktörü Sıdıka Arıkan,Projenin Teknik Yöneticisi Ayşegül Çiviile çok sayıda DTO üyesi katıldı.

 “DÖNÜŞÜM PROJEMİZ ÇAĞIR AÇACAK”

Başkan Erdoğan, açış konuşmasında, projelerinin Denizli sanayisineçağatlatacak derece önemli olduğuna dikkati çekti. Erdoğan,“Projemizde yüklenici lider şirket olan İkada Danışmanlık ile ortakları Almanya’dan Aachen Üniversitesi ve İtalya’dan Eurecna S.P.A firmalarıyla, büyük bir konsorsiyum oluşturduk. Avrupa Birliği’nden %100’ühibe 5 milyonEuro’lukdestek alan projemiz, ilimizvebölgemiziçinçokönemli. SanayiBakanlığımıztarafından,ülkemizdekiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı odalararasındanseçilen 2 büyük projedenbiri. Projemizin sahibi ve nihai yararlanıcısı olarak en başta Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Avrupa Birliği’ne veprojemizin sözleşme makamı olan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’mız ile Teknik tekstil merkezimizin kurulacağı Denizli Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı’mıza, desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.Denizli Ticaret Odamızda, bu projemiz için özel bir yönetim merkezi oluşturduk.Teknik tekstiller açısından oldukça yoğun ve nitelikli bir hizmet dönemine giriyoruz. Üyelerimizdenbir ricam var; o dabumerkezimizletemasageçip, fikirlerinibizimlepaylaşmalarıvebuimkândan faydalanmalarıdır.” dedi.

PROJELER DENİZLİ’YE NELER KAZANDIRACAK

Başkan Erdoğan ayrıca, merkezin içeriği ve projelerindeki hizmetlerden de bahsetti. Erdoğan, “Merkezimizde uçak ve araba parçaları, helikopter ve drone parçaları, yat,kayık ve kano parçaları, kayak takımı ve golf sopasının yanı sıra keman ve gitar gibi enstrümanların kasaları üretilebilecek.İtfaiyeciler için alev geciktirici kumaşlargeliştirilebilecek.Otomotiv, medikal, tekstil ve ambalaj sektörlerinde kullanılabilecek ürünlerde,ultrasonik dikiş makinesiyle hava geçirmeyen dikiş yapılabilecek. Aromaterapi uygulayan, ısıtma ve soğutma yapabilen ve yaşamsal verilerin toplanması gibi özelişlevleri olanakıllı yatak tekstilleri için çalışılabilecek. Dahili elektronik iletişim cihazlarına sahip akıllı giysilerüretilebilecek.Perdelerdeve döşemelerde,dekorasyon çeşitliliğiniartıracakve renk tercihini son kullanıcının yani tüketicinin inisiyatifine bırakarak yeniden dekoratif dizaynı kolaylaştıracak, rengiayarlanabilenoptik ev tekstilleriyle ilgili çalışılabilecek.Çevreye duyarlı olarak sentetik ürünlerin ve belki pamuk liflerinin susuz ortamda boyanabilmesi sağlanacak.Covid-19 salgınıyla değeri daha çok anlaşılan,ameliyathaneler için önlükler ve ameliyathane malzemeleri gibi tek kullanımlık ürünler üretilebilecek.İnşaatlar için beton ile birleştirilebilen, ağırlığı azaltan, mukavemeti ve mimari kaliteyi artıran tekstillerdizaynedilebilecek.Ayrıca, merkezimizdeki enerji ölçüm ekipmanlarıyla, üyelerimizin tesislerinin enerji verimliliği izlenerek, kayıplarının azaltılması sağlanacak.Bu teknik konuların detayları,uzmanlarımız tarafından projemiz boyunca üyelerimizle paylaşılacaktır. Projemizle Denizli’mizde çığır açacak ekibimize, kolaylıklar ve başarılar diliyorum.Hayırlı ve uğurlu olsun.” diye konuştu.Başkan Erdoğan’dan sonra teknik ekibindeki uzmanlar, katılımcıları proje ve işleyişi hakkında daha detaylı bilgilendirdi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    http://www.buyuksehirhaberi.com
    http://www.satkirala.com
    http://wwwgazetesehir.com