SON DAKİKA

VALİ ATİK’TEN, SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÇAĞRI!

Bu haber 26 Haziran 2020 - 13:09 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.

Haber Merkezi

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ni gezdi. Vali Atik, sokak hayvanlarını sahiplenme çağrısında bulunarak, “Büyükşehir Belediyemiz hayvanları ücretsiz olarak sahiplendirilmesini sağlıyor.

Çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılayalım. Hayvan sevgisi çok önemlidir” dedi.

Kısa süre önce göreve başlayan Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2018 yılında hizmete açılan Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı’nı ziyaret etti. Özellikle tedavi gören sokak hayvanları ile yakından ilgilenen Vali Atik, seminer salonunda Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’nin işleyişi ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı

Denizli halkına hayvan sahiplenme çağrısında da bulunan Vali Atik, “Sevimli dostlarımıza insanlarımızın bakış açısını değiştirecek bir mekan burası. Burada çok ciddi bir hizmetin yapıldığını gördüm. Almış olduğumuz bilgilendirmede de Ege Bölgesi’nin en büyük hayvan bakım merkezi olduğunu öğrendim. Denizli Valisi olarak ayrıca bu beni çok mutlu etti. Tekrar Osman Zolan Başkanımızın şahsında Denizli Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına ayrıca teşekkürü bir borç biliyorum. Çok önemli bir hizmet gerçekten, ellerine sağlık. Sevimli dostlarımızı yalnız bırakmayalım. Onları kaderlerine, sokaklara bırakmayalım. Hayvan sevgisi olan çocuklarımızı buraya getirelim. Denizli Büyükşehir Belediyemiz hayvanları ücretsiz olarak sahiplendirilmesini sağlıyor. Çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılayalım. Hayvan sevgisi çok önemlidir. Gelsinler Denizli Büyükşehir Belediyemizin bu hizmetiyle de tanışsınlar” ifadelerini kullandı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, Vali Ali Fuat Atik’in ziyaretinden büyük bir memnuniyet duyduklarını belirterek, “Denizli’ye geleli birkaç gün oldu ama sokak hayvanlarına verdiği değer ve bizim yaptığımız hizmetleri görme noktasında göstermiş oldukları teveccühten dolayı çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com