SON DAKİKA

TERMİK SANTRAL İLE İLGİLİ SON NOKTA

Bu haber 01 Haziran 2020 - 15:09 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

AK Parti Denizli Milletvekilleri, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve AK parti İl Başkanı Necip Filiz, parti binasında düzenlenen toplantı ile Tavas İlçesi’nde yapılması planlanan Avdan Termik Santrali ile ilgili konuştu ve projenin yapılamayacağını söyleyerek, termik santralle ilgili son noktayı koydu.

AK Parti Denizli İl Başkanlığı tarafından gündemin değerlendirildiği basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Özkan’ın yanı sıra, milletvekilleri Şahin Tin, Nilgün Ök, Ahmet Yıldız, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve AK Parti İl Başkanı Necip Filiz katıldı. Toplantıda gündem Tavas İlçesi Avdan Mahallesi’nde yapılması gündeme gelen Avdan Termik Santrali oldu.

“2016 YILINDA DA BENZER TALEPTE BULUNULDU”

Kentte uzun süredir gündemdeki yerini koruyan Tavas ilçesi Avdan bölgesine yapımı düşünülen termik santral konusunda da  açıklamada bulunan milletvekilleri, bölgede her hangi bir termik santral yapımının söz konusu olmadığını dile getirdi. Milletvekilleri, “Tavas Aldan bölgesinde bir firma tarafından düşünülen termik santral projesi ile ilgili 2016 yılında bir firma tarafından benzer talepler gündeme getirildi. Yapılacak her yatırım yasal düzenlemeler çerçevesinde şartlarına bakılır. 2016’da yatırımla ilgili çevre etkin değerlendirme açısından, teknik açıdan, doğa, sağlıklı yaşam, yerleşim alanları dikkate alınarak bu talep o tarihide reddediliyor. Arkasından bir kamu yatırımı olmayan bu proje ile ilgili yeniden bir firma talepte bulunuyor. Bölgede talep edilen yatırımla ilgili süreç yeniden başladı, ancak özellikle büyükşehir belediye başkanımızın yakından sıkı bir şekilde takibe alındı. Bu bölge su havzalarına yakınlık, su depolarının bulunduğu bölgede olması, yerleşim yerlerine, zeytinliklere yakınlık ve özellikle sağlık alt yapısı, tarım alanları dikkate alındığı zaman şu anda yapılabilmesi mümkün değildir” diye konuştu.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com