SON DAKİKA

CERRAHİ, COVID-19 KAHRAMANLARINI ÖDÜLLENDİRDİ

Bu haber 22 Mayıs 2020 - 17:57 'de eklendi ve 30 views kez görüntülendi.

Mitat YALÇINKAYA

Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Yönetim Kurulu, Mart ayından bu yana COVID-19 ile mücadele eden doktorları ve sağlık çalışanlarını ödüllendirdi.

Koronavirüs Yoğun Bakım ve Yataklı Servisi’nden Acil Servis’e, Radyoloji’den Ambulans Hizmetleri’ne, kan alma’dan kat hizmetleri’ne kadar birçok birim, pandemi sürecindeki özverili ve titiz çalışmalarından dolayı ödüllendirildi. Hastane içerisinde sosyal mesafe kuralı gözetilerek gerçekleşen törende doktor, hemşire, şöför, tıbbi sekreter, kat ve temizlik personellerinin bulunduğu tüm çalışanlara Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Çelik tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Pandemi sürecinde gösterdikleri kahramanlık ve özverili çalışmalarından dolayı COVID-19 kahramanlarına teşekkür eden Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Çelik, ” Bundan neredeyse 3 ay önce hiç bilmediğimiz dünyayı saran bir virüs salgını ile karşılaştık. Hastanemizin “Pandemi Hastanesi” ilan edildiği gün kurduğumuz kriz masası ile hem çalışanlarımızı hem de hastalarımızı korumak için koronavirüse karşı en hızlı şekilde aksiyon aldık” diyerek önemli açıklamalarda bulundu.

 COVID-19 ile mücadele kapsamında evden çıkmaya korkan fakat ciddi ve kronik sağlık problemleri bulunan hastalara seslenen Dr. Çelik, ” Ertelenen sağlık problemleri zamanla artar ve daha ciddi sorunlara dönüşür. Bir hekim olarak önerim hastalarımız sağlık problemlerini ertelemesinler. Hastanemize ve doktorlarımıza güvensinler kontrollerini, muayenelerini aksatmasınlar. Ameliyat olmaları, cerrahi bir işlemden geçmeleri gerekiyorsa ötelemesinler. En önemlisi tedbiri elden bırakmasınlar, maske kullansınlar, dezenfektanlarını çantalarından eksik etmesinler ve sosyal mesafeye dikkat etsinler” dedi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com