SON DAKİKA

SOKAĞA ÇIKMA İZNİNDE ÖĞRETMENLERİNE KOŞTULAR

Bu haber 22 Mayıs 2020 - 17:34 'de eklendi ve 182 views kez görüntülendi.

Ali UZUN

Koronavirüs nedeniyle okulların uzaktan eğitime geçmesi ile birlikte yaklaşık 2 ay okullarından, öğretmenlerinden ve arkadaşlarından uzak kalan öğrenciler sokağa çıkma kısıtlamasının ikinci izni gününde soluğu okulların bahçesinde aldı.

Koronavirüsle ile mücadele programı kapsamında 14 yaş ve altı çocuklar yaklaşık iki aydır sokağa çıkmıyordu. Sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çeviren Hacı İbrahim Demireren Cumhuriyet İlkokulu 3/E sınıf öğrencileri 2 ay aradan sonra sınıf arkadaşları ve öğretmenleriyle kurallar nezdinde okul bahçesinde bir araya geldiler.

Okul bahçesinde, yaklaşık 2 ay gibi birbirlerinden uzak kalan 3/E Sınıfı öğrenci ve öğretmenlerinin bir araya gelmesinde duygulu anların yaşanmasına da neden oldu.

Birbirlerine doyasıya sarılamasalar da mutlulukları gözlerinden okunan öğrencileriyle sohbet eden Sınıf Öğretmeni Erhan Demirci,  öğrencilerine Koronavirüsle ile mücadele kapsamında uyulması gereken kuralları tek tek anlatarak sosyal mesafenin korunması, maskelerin takılması, ellerin sabunlu su ile bol yıkanması konusunda önemli uyarılarda bulundu.

Aileleri ile birlikte okul bahçesinde gönüllerince oynayan miniklerin sevinci dikkat çekerken, veliler de sınıf öğretmeni Erhan Demirci’ye teşekkür etti. Bazı veliler; “Bugün çocuklarımız için büyük moral kaynağı oldu. Evlatlarımızın mutluluğu da bizim mutluluğumuz oldu. Çocuklarımız haftanın bir günü de olsa hem okullarıyla hasret giderdiler, hem de bol bol eğlendiler” dediler. Öğretmen, veli ve öğrencileriyle hatıra fotoğrafı çektirmeyi de unutmadılar

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com