SON DAKİKA

DÜNYA UYANIYOR! (21.03.2020)

Bu haber 21 Mart 2020 - 14:15 'de eklendi ve 49 views kez görüntülendi.

Corona Virüsü Uyanışın İlk Belirtilerinden Biri…

Ruhsal Yolcular olaylara günlük hayatın içinde kaybolmuş insanlar gibi yanıt vermez. Günlük hayatın içinde özlerini kaybetmiş insanlar, yaşanan olayların vahametine kapılır ve sadece ondan nasıl kurtulacağına bakar. Ama kendine hiç dönüp bakmaz ve bunar neden yaşanıyor diye düşünmez. Ruhsal Yolcu ise, ‘ben bu olaydan ne öğrenmeli, neler yapmalıyım’ diye bakar ama bu bakış dünyevi değildir, manevi bir bakış, manevi bir İÇE DÖNÜŞTÜR. Kendisini araştırır, korkularına bakar, inançlı bir insan olarak niye korktuğunu ve paniğe kapıldığını anlamaya çalışır ki, kendini geliştirsin.

Son günlerde yaşanan salgın olayının dünyevi yönü son derece açıktır, nettir. Alınacak tedbirler bellidir ve sık sık tekrar edilmektedir. Dünyevi olarak bu tedbirlere uymak yeterlidir. Bundan sonra da aynı türden olmasa da bu tip zorlayıcı olayların süre geleceği, İlahi Nizam ve Kâinatta 50 yıl önce vazifeli kadrolar tarafından belirtilmiştir. Bizlere düşen vazife ise tedbirlerimizi alıp yola devam etmektir. Bu tür kaotik zamanlar ruhsal bilgiyi alanla almayan arasındaki farkı açıkça ortaya koyar ve neden ruhsal bilgi sahibi olunması gerektiğinin de adeta ispatı gibidir.

Doğal afet, sel baskını, deprem, salgın hastalık gibi olaylar yaşandığı zamanlar daha hassas, daha duyarlı ve vazife kavramının daha öne çıktığı zamanlardır. Gerekli tedbirleri aldıktan sonra yeni hayata bakış açımızla ilgili yorumlar, yeni çözümler üretebiliriz. Çalışmaya, araştırmaya, okumaya devam edilmesi gereken bir ara dönem söz konusu. Yeni bir Dünya ve İnsanlık Anlayışının gelişmesi için yaşanıyor her şey. Vicdanlı, ahlaklı, dürüst, doğayla uyumlu bir insanlık ailesinin bu şartlarda oluşması hayli zor olduğundan hep birlikte bu değişim günlerini sabırla geçirmemiz gerekiyor. Evde kaldığımız bu dönemi, kişisel gelişimimiz adına İyi değerlendirirsek, idrakimizde bir genişleme, ruhumuzda bilginin getirdiği bir ferahlık, Rabb’e teslimiyet ve imanda artış olduğunu gözleyebiliriz.

Her insanın buraya doğarken beraberinde getirdiği bir vazifesi vardır ve vazife hiçbir şartta ertelenmez, aksatılmaz… Gezegenimizi Uyanışa Götürecek Günler Başladı…

(21.03.2020)

Mürüvvet Kılcı Sertoğlu
Mürüvvet Kılcı Sertoğlumuruvvet-kilci@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com