SON DAKİKA

‘OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ’ HAYATLARI DEĞİŞTİRİYOR

Bu haber 22 Şubat 2020 - 9:17 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.
960x100 px

Okuma Yazma Seferberliği projesi kapsamında okuma yazma eğitimleri sertifika töreni düzenlendi.

Pamukkale Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen belge törenine; Vali Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Fikret Sarısoy, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Zekeriya Arif Tokmak, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abidin Mutlubaş, kursiyerler ve davetliler katıldı.

Vali Hasan Karahan konuşmasında; “İlimizde herhangi bir nedenle eğitim öğretim hakkından yararlanamayan vatandaşlarımızın okuryazar hale gelebilmeleri için okuma yazma kurslarımız Halk Eğitim Merkezlerimiz aracılığı ile kesintisiz devam ediyor. Ülkemizde okuma yazma bilmeyen kimse kalmayacak sloganıyla başlatılan seferberlik kapsamında Denizli ilimiz genelinde 2019 yılında 471 kurs açılarak, 1942 kursiyer bu kurslardan faydalandırılmış, 2020 yılında ise 90 kurs açılarak 582 kursiyer bu kurslardan belge almaya hak kazanmıştır” dedi.

Vali Karahan “Bugün sertifika töreni gerçekleştirdiğimiz Pamukkale Halk Eğitimi Merkezi’nde ise bu sayı 2019 yılında 65 kurs, 624 kursiyer olup, 2020 yılında ise şu ana kadar 10 kurs açılarak 330 kursiyere okuma yazma yolunda ilk adımlar attırılmıştır. 2020 yılında açılan kurslarda okuma-yazma öğrenerek okur-yazarlık belgesi almaya hak kazanan 21 kursiyerimiz var ve onlara belgelerini verdik. Okuma-yazma seferberliğinde emeği geçen tüm eğitimcilerimize teşekkür ediyorum. Kurslara katılarak okuma-yazma belgesi alan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com