SON DAKİKA

PAÜ ÖĞRETMEN ADAYLARI ‘BİR DİLEK YETMEZ’ DEDİ

Bu haber 21 Şubat 2020 - 10:37 'de eklendi ve 12 views kez görüntülendi.
960x100 px

Pamukkale Üniversitesi Genç Eğitimciler Topluluğunun davetiyle:2015 yılında dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına giren ilk Türk öğretmen Dilek Livaneli, Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezinde bir söyleşi gerçekleştirdi.

Başarılı çalışmalar ile ulusal ve uluslararası alanda birçok ödül alan Livaneli 2014 yılında VarkeyGems Vakfı tarafından düzenlenen Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi’nin seçtiği en iyi 50 öğretmen arasında yer aldı. 2019 yılında da Avrupa’nın Uluslararası Lider Kadın Ödülüne layık görüldü.

PAÜ Genç Eğitimciler Topluluğu tarafından düzenlenen etkinliğe Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilge Can, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hülya Şahin Baltacı, Topluluk Danışmanı Doç. Dr. Sibel Duru ile birlikte akademisyenler ve öğretmen adayları katıldı.

Dilek Livaneli “Bir Dilek Yetmez” projesi ile gerçekleştirdiği çalışmalardan elde ettiği deneyimlerini, PAÜ’lü genç öğretmen adayları ile paylaştı. İlk görev yerinde okulun fiziksel anlamda yenilenip geliştirilmesi için “Okulum Gençleşiyor” projesi düzenlediğini, eğitim ve öğretim seferberliğinde hayata geçirdiği onlarca farklı proje ile nasıl Dünyanın en iyi 50 öğretmeninden biri olduğunu,fotoğraf ve videolarla desteklediği sunumu ile öğretmen adaylarına aktardı.

Söyleşiye Pamukkale Eğitim Fakültesinin tüm bölümlerinden öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Söyleşinin son bölümünde öğrencilerin sorularını cevaplayan Dilek Livaneli’ye Genç Eğitimciler Topluluğu Danışmanı Doç. Dr. Sibel Duru plaket ve çiçek takdim etti.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com