SON DAKİKA

KARACA: “BU KIYIMDAN VAZGEÇİN”

Bu haber 21 Şubat 2020 - 10:30 'de eklendi ve 16 views kez görüntülendi.
960x100 px

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Çardak ilçesinde Gemiş Mahallesinde mermer ocağı için kesilen ardıç ağaçlarını TBMM gündemine taşıdı.

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca Çardak Gemiş Mahallesi’nde mermer ocağı işletmesi için işletme izinleri alınmaya başlamasıyla gündeme gelen mermer ocağı ile ilgili TBMM’de söz aldı.

 Proje tanıtım dosyasını incelediğini belirten Karaca, mermer ocağının faaliyet alanının tamamının orman arazisi olduğunu fakat dosyayı hazırlayan ekipte bir tane dahi orman mühendisi dahi bulunmadığını belirtti. Denizli Orman Bölge Müdürlüğü’nün inceleme için Doğa Koruma ve Millî Parklar Genel Müdürlüğünden ve DSİ’den görüş alınmasını istediğini söyleyen Gülizar Biçer Karaca dosyada herhangi bir görüş bulunmadığını açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca 700 yaşından genç olmayan ardıç ağaçlarından oluşan ormana mermer ocağının yapılmasını ihanet olarak nitelendirdi. Gülizar Biçer Karaca bu projeden bir an önce vazgeçilmesini TBMM’den dile getirdi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com