SON DAKİKA

NEREDEYSE 1 YIL OLDU!

Bu haber 19 Şubat 2020 - 12:12 'de eklendi ve 24 views kez görüntülendi.
960x100 px

CHP Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar TBMM Genel Kurulu’nda Acıpayam depremzedelerinin sorunlarını gündeme taşıdı. Sancar “Aradan geçen bir yıla rağmen vatandaşlar hala konteynerlerde kalıyor” dedi.

20 Mart 2019 Çarşamba günü sabah saat 09.34’de merkez üssü Denizli’nin Acıpayam ilçesi Yeniköy Mahallesi olan 5.5 büyüklüğündeki depremin yaralarının hala sarılamadığını TBMM Genel Kurulu’na taşıyan CHP Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar “Aradan geçen bir yıla rağmen vatandaşlar hala konteynerlerde kalıyor” dedi.

 Konuyu bir kez daha TBMM gündemine taşıyan CHP’li Sancar, “Acıpayam’da 270 hane, -15 derecede konteynerde yaşıyor, beş kuruş para göndermiyorsunuz. Sizin on bir saat kalamayacağınız konteynerde vatandaşlar on bir aydır yaşıyor. Çadırla, konteynerle deprem çözümü olmaz. Vatandaşlarımıza söz verilmesine rağmen yerine getirilmemiş, Denizli’ye deprem incelemesi için gelen Sayın Murat Kurum Acıpayam programını iptal etmiş ve bölgeye uğramamıştır. Hakkın, hukukun ve devletin varlığının hissedilmesi için Sayın Kurum’un bir an önce harekete geçmesi gerekir” dedi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com