SON DAKİKA

‘BİRLEŞİK ÇEVRE DENETİMİ’ TAMAMLADI

Bu haber 19 Şubat 2020 - 11:37 'de eklendi ve 11 views kez görüntülendi.
960x100 px

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca belirlenen; 2020 Yılı Birleşik Denetim Programı kapsamında, Denizli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre Yönetimi ve Denetimi’nden sorumlu heyet tarafından; Denizli Organize Sanayi Bölgesi Merkezi Atıksu Arıtma Tesisimizde, “Birleşik Çevre Denetimi”  gerçekleştirildi.

Yapılan denetimde, Merkezi Atıksu Arıtma Tesisimizin 2872 sayılı Çevre Kanunu ve ilgili Yönetmelikleri kapsamındasağlaması gerekli izin ve lisanslar, belgeler, ruhsatlar incelenmiş; arıtma tesisinin işletilmesi ve işletilmesi sonucu oluşan atıklar ve atıkların bertarafı ile arıtma tesisinin planı ve işleyişinin çevre mevzuatına uygunluğu, aylık faaliyet raporları ile yıllık iç tetkik raporları, arıtılmış atıksu analiz raporları, Sürekli Atıksuİzleme Sistemi’nden Bakanlığın veri tabanına gönderilen veri akışı, çevre konulu eğitim tutanakları incelenmiştir.

Yapılan denetlemesonucunda herhangi bir uygunsuzluk tespit edilmemiştir. Merkezi Atıksu Arıtma Tesisinin verimli çalıştığı rapor haline getirildi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com