SON DAKİKA

GIDA DEDEKTİFLERİ GÖREV BAŞINDA

Bu haber 14 Şubat 2020 - 10:07 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasındaki ‘’Gönüllülük Alanında İşbirliği Protokolü’’ gereği Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda Gönüllü Gıda Dedektifleri ile toplantı yapıldı.

Toplantıda gönüllü Gıda Dedektiflerinin saha çalışmalarında  neler yapacağı konularında bilgiler verildi. Projede sahada görev alacak tüm Dedektiflere yelek, yaka isimliği, broşür, liflet ve anketler dağıtılarak saha çalışması için 15 istasyon belirlendi.

52 Gönüllü gıda dedektifi 2 şer kişilik guruplar halinde her hafta yoğunluğun olduğu günlerde market, süpermarket, hipermarket ve AVM gibi satış yerlerindegıda güvenliği ve güvenilir gıda konularında tüketiciyi bilgilendirme çalışmalarına başlayarak çalışma noktalarında tüketicilerle anket çalışmalarına başladılar.

Bu anket çalışması ile tüketicilerle, tüketici olarak neyi ne kadar doğru bildiğimiz ve doğru bildiğimiz yanlışlar hakkında diyaloglar kuruldu. Tüketiciden de olumlu geri dönüş sağlayan genç gönüllüler Market çalışanlarından ve yöneticilerden de tam not aldı.01 ocak 2020 de başlayan proje 31 mart 2020 tarihine kadar devam edecek.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com