SON DAKİKA

KORKULARIMIZ (13.02.2020)

Bu haber 13 Şubat 2020 - 10:32 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.

Hiç farkında olmadığımız korkular hayatımızı yönetiyor.

Attığımız her adımda aldığımız her nefeste korkular, farkında olmadığımız korkular yaşamımızı şekillendiriyor.

Bunlar ne mi; Acaba otobüsü kaçırdım mı? Acaba bakkalda ekmek bitti mi? Acaba arkadaşa ayıp olur mu? Ev dağınık acaba misafir gelir mi? Acaba lastik patlar mı? Acaba aybaşına param yeter mi? Acaba bu işi yapabilir miyim? Acaba işe geç kalır mıyım? Acaba karşıdan karşıya geçerken araba çarpar mı? Acaba şöyle olur mu acaba böyle olur mu vs. gibi farkında olmadan binlerce korku kafamızın içinde dolaşır durur.

Şimdi korku avına çıkma vakti. Benzer korkular aklımıza geldiğinde derhal farkına varıp ilgili korkuyu, “seni fark ettim, artık seni hediye paketi yapıp bilinçaltımın mahzenlerine gönderiyorum, seninle işim bitti” gibi bir yöntemle düşünce sistemimizden uzaklaştırarak bilinçaltımızı temizlemeye yönelik çalışma yapmak.

Kendi kafamızın dışında korkacak hiç bir şey yok. Korktuğumuz o şey sadece biz düşündüğümüz için var. Farkına varıp uzaklaştırdığımız her korkuda biraz daha frekansımız yükselir. Bilinçli olarak korku avına çıkın… Şimdi en küçüğünden en büyüğüne bütün korkuları fark edip şifalandırma vakti.

Korkacak hiç bir şey kalmadığında içimizdeki tanrı ile tamamen bir olmaya başlayacağız ve içimizden çok derinden belli belirsiz bir ses gibi özümüz bize yol göstermeye başlar. İletişim kurmayı arzuladıkça iletişim başlar. Korkulardan kurtuldukça yüksek benliğinizle içinizdeki özle iletişiminiz artar.

Önemli olan başka bir nokta da şu; “mutluluğun milyon hali “ bu cümleyi olabildiğince çok tekrarlayıp çok yazıp varlığınızın realitesi haline getirin, en mutsuz anınızda bile o mutsuzluğun içinde mutluluk yaratacak bir şeyler bulacaksınız. Bulamadınız mı sorun değil, “sevgili varlığımın burada beni mutlu edecek olan şeyi şimdi biliyorum” deyin bir anda o mutsuzluğun içinde bile sizi mutlu edecek daha önce fark edemediğiniz bir yön olduğunu hemen göreceksiniz.

Fakat bilmemiz gereken şey bize gelen cevap daima his olarak gelir. İletişim böyledir, açıkça size konuşarak cevap veren bir şey beklemeyin, soruyu sorduktan sonra mutlaka cevaplanacağını bilin ve %100 inanın.

(13.02.2020)

Mürüvvet Kılcı Sertoğlu
Mürüvvet Kılcı Sertoğlumuruvvet-kilci@hizmetgazetesi.com.tr
http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com