SON DAKİKA

DENİZLİ’DE KORONA VİRÜSÜ HİÇ BİR VAKA YOK

Bu haber 30 Ocak 2020 - 8:01 'de eklendi ve 46 views kez görüntülendi.
960x100 px

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Denizli, Nevşehir, Konya ve İzmir’de şüpheli olan vakalar olduğunu ancak H1N1 ve mevsimsel gripler olduğunun belirlendiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüsü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Virüsle ilgili bakanlık olarak ilk tedbirleri alma içinde olduklarını belirten Bakan Koca, “Biz geçen hafta çarşamba günü termal kamera ile tespit etme uygulamasını devreye soktuk. Tedbirlerimizi güvenlik esaslı almaya çaba gösterdik. Çin’e giden ve Çin’den gelenler ilgili daha tedbirli olmak anlamında yakın takibini esas aldık. Bu belirtilerle gelen hastalara nasıl davranmak gerektiğiyle ilgili bir rehberde yayınladık. Bir operasyon merkezi ve bir bilim merkezi kurduk. Bu konuda vatandaşımızın endişeye kapılmaması gerektiğini belirtmek istiyorum” dedi.

“SONUÇ H1N1 ÇIKTI VE EMİN OLDUK”

Nevşehir Denizli Konya ve İzmir’de şüpheli olan vakalar olduğunu ancak H1N1 ve mevsimsel gripler olduğunun belirlendiğini anımsatan Bakan Koca, Aksaray’daki vakayla ilgili, “Çin’den gelen 9 kişilik kafile tur operatörüne ve şoför izole bir ortamda yakın takip etmeyi güvenlik amaçlı uygun gördük. Belirtileri zatürreymiş ama durumu iyiymiş. Bugün sonuç H1N1 çıktı ve emin olduk. Bundan sonra da mevsimsel grip olarak yaklaşımımız olacak. Çin’e giden ve gelen yolcularımız olduğunda şikayetler olduğunda en yakın sağlık merkezine başvursunlar. Bunu net söylemek istiyorum bugüne kadar termal kameradan ve korona virüsü olan hiç bir vakamız olmadı” dedi.İHA

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com