SON DAKİKA

OSB 2. DÖNEM TOPLANTISI YAPILDI

Bu haber 25 Ocak 2020 - 11:27 'de eklendi ve 7 views kez görüntülendi.

Denizli Organize Sanayi Bölgesi 2. Dönem toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Küçük Sanatlar ve Sanayi Bölgeleri ve Siteleri Genel Müdürlüğü’nden alınan 20.04.2010 tarih ve 03396 sayılı 2010/2 genelgesi ile İller genelinde mevcut tüm OSB’lerin parsel, satış ve devir işlemleri ile ruhsat işlemlerinin izlenmesi konuları görüşüldü.

Yayımlanan yeni genelge gereği, Denizli’de bulunan Organize Sanayi Bölgelerinde yapılan parsel, tahsis, satış ve devirleri ve objektif kriterlere uygun olup olmadığının etkili bir şekilde denetlemek, izlemek ve değerlendirmek amacıyla Denizli Valiliği koordinatörlüğünde komisyon oluşturuldu.

Denizli Valiliği emri ile oluşturulan bu komisyon; Vali Yardımcısı Ekrem Aylanç başkanlığında Denizli OSB Yönetim Kurulu Üyesi Cemalcan Sirkeci, Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş, Denizli Deri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Güran, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa Gökalp, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden Necati Perizan, Sanayi Odası Mali ve İdari İşler Sorumlusu Himmet Ersoy, Güney Ege Kalkınma Ajansı Uzmanları Emrah Çelik ile Özlem İnce’nin katılımlarıyla Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nde toplandı.

Toplantıda, Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nin iş ve işlemleri ile ilgili yapılan denetleme neticesinde, OSB’de 4562 sayılı yasa ve ona bağlı çıkartılan yönetmelikler doğrultusunda yönetildiği, arsa tahsisleri, devirleri, ruhsatları ve arsa satış fiyatlarında herhangi bir usulsüzlük ve yasalara aykırılığa rastlanılmadığı tespit edildi.  Yapılan denetlemenin akabinde; Denizli OSB Müdürü Ahmet Taş, mevcut OSB alanı ile birleşmesi şartı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na teklif edilen, Islah OSB alanı konusunda ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nin  altyapı, üstyapı, parsel durumları konusunda Valisi Yardımcısı Sayın Erol Aylanç’a ve toplantıya katılan komisyon üyelerine ayrıntılı bilgiler verdi. Taş, Mesleki Eğitim projemizin Bölgenin genel ihtiyacını karşılayacağını, bu proje ile ilgili yapılması gereken ve projeye ilave edilmesi gereken hususlarda da GEKA’nın desteğinin alınacağını belirtti.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    http://www.buyuksehirhaberi.com
    http://www.satkirala.com
    http://wwwgazetesehir.com