SON DAKİKA

ÇAMELİ’DE İNŞAAT SEKTÖRÜ KONUŞULDU

Bu haber 21 Ocak 2020 - 8:54 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.
960x100 px

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan başkanlığında gerçekleşen bilgilendirme toplantısına İmar Şehircilik ve Fen İşleri Müdürü Atila Aydın belediyede görevli mimar, mühendis ve ile İmar ve şehircilik görevli memurlar ile Çameli’de ’ faaliyet gösteren Yapı Denetim Firmaları ile mimarlar, inşaat mühendisleri, müteahhitler, taşeron firmalar ve inşaat ustaları olmak üzere inşaat sektöründen kişiler katıldı.

Toplantıda Çameli Belediyesi’nin inşaat ruhsatı verme aşamasında karşılaştığı sıkıntılar ile inşaat yerinde kontrolü sırasında karşılaştığı sorunlar ele alındı. Ayrıca yapı denetim firmalarının karşılaştığı problemler ile Çevre ve Şehirçilik Bakanlığının yasalarında yaptığı değişiklikler anlatıldı. Toplantı karşılıklı müzakereler çerçevesinde fikir alışverişinde bulunularak katılımcıların istek ve önerileri görüşülüp tartışıldı. Yapılan bilgilendirme toplantısı ile katılımcılar tarafından gerekli notlar alınarak daha güvenli inşaat yapma adına verimli bir toplantı sağlandı.

Çameli İlçesi’nin hızla geliştiğini belirten toplantıda konuşan Başkan Arslan; “Ekonomik olarak Türkiye geneline baktığımız zaman Çameli’mizde inşaat sektörü gerçekten hızlı bir şekilde ilerliyor. Güzel konutlar, görsel olarak, projeler olarak gün geçtikçe kaliteyi daha da arttırarak şehrimize hizmet ediyorsunuz.  Birlikte yönetim esasının bir gereği olarak davete katılan tüm temsilcilere teşekkür ediyorum” dedi. 

“KAÇAK YAPILARA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Başkan Arslan; “İmar ve Mevzuata ve ruhsata aykırı yapılara asla izin vermeyeceğiz, kayıt altına alınması yoluyla yasallık kazandıracağız kaçak yapilaşmayla devletimizin ,Bakanlığımızın vermiş olduğu bir karar ve herkes buna uymak zorunda Biz burada bu işi sizlerle beraber el ele, gönül gönüle rahat bir şekilde ivme kazandırmak için buradayız. Belediyemiz, yapı denetim firması, mimarlar ve müteahhitler kendilerine düşen görevi ve sorumluluğu yerine getirecek, vatandaşın işi kolaylaştırılacaktır. Amacımız halkımıza en iyi hizmeti doğru adımlarla en seri şekilde vermektir” dedi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com