SON DAKİKA

DSO’NUN EĞİTİMLERİ SONUÇ VERDİ

Bu haber 18 Ocak 2020 - 10:25 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.

Türkiye’de sayılı ilde TOBB tarafından yetkilendirilen İhracat Destek Ofislerinden biri, Denizli Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteriyor.

Üretimde büyük bölümü ithal ürünlerle yola çıkan Alindair Evaporatif Soğutma Sistemleri, 10 yıldan az bir sürede imalatının neredeyse tamamını yerlileştirmeyi başarmış, iklimlendirme sektörünün örnek girişimlerinden biridir. Firmanın ortağı Özlem KabeL, dünya şirketi olma hedefleri çerçevesinde ihracatlarını arttırmayı planlarken, DSO İhracat Destek Ofisinin 2018 yılında organize ettiği ‘yeni nesil dış ticaret istihbarat eğitimi’ programına katıldıklarını ve fayda gördüklerini dile getirdi. Var olan Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazar potansiyelini arttırmada, eğitimden edindikleri bilgi ve tekniklerin önemli katkısı olduğunu söyleyen Kabel, 2020 yılı hedeflerini de yüksek tuttuklarını, yeni pazarlara açılmaya ve dış ticaret faaliyetlerine ağırlık vermeyi sürdüreceklerini ifade etti. Kabel, bu yıl da firmasından bir uzmanı DSO İhracat Destek Ofisinin sunduğu eğitim programına yönlendirdiğini, eğitim dışında da İhracat Destek Ofisiyle bilgi, deneyim paylaşımı ve işbirliğini devam ettirmeyi planladıklarını belirtti.

 İhracat Destek Ofisi Uzmanı Burcu Özcan Tarhan, kentin iklimlendirme sanayi ihracatında bir önceki yıla nispeten %14’lük bir artışın olduğunu, bu artışta Alindair Soğutma Sistemleri’nin rolünün büyük olduğunu dile getirdi. Tarhan, ihracat Destek Ofisi olarak, ildeki ihracatçı sayısının arttırılması ve mevcut ihracatçıların bilgilendirilmesi için gayret sarf ettiklerini, tüm DSO üyelerine ihracata ilişkin uygulamalardaki yenilik ve teşvikleri takip etmek için kendileriyle iletişimde olmaları için çağrıda bulunduklarını sözlerine ekledi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    http://www.buyuksehirhaberi.com
    http://www.satkirala.com
    http://wwwgazetesehir.com