SON DAKİKA

BAŞKAN ERDOĞAN’DAN DTO ÜYELERİNE MÜJDE!

Bu haber 14 Ocak 2020 - 7:52 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

Dto Başkanı Uğur Erdoğan, U-ETDS sistemine giriş için açıklanan tarihin 01.01.2021’e;sayısal takograf sistemine veri girişi için verilen tarihin ise yurtdışı taşımalarda 01.01.2021’e, yurt içi taşımalarda da 01.01.2024’e kadar uzatıldığını açıkladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kara Ulaştırması Düzenleme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Kerim Cicioğlu, Kara Ulaştırması Düzenleme Genel Müdürlüğü AB Uzmanı Hasan Boz ile Kara Ulaştırması Düzenleme Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Uzmanı Mithat Yıldız, ulaşım sektörü temsilcilerinibilgilendirmek amacıyla, Denizli Ticaret Odası (DTO)’nın davetiyle Denizli’ye geldi.Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi (U-ETDS) ile Sayısal Takograf Bilgilendirme Toplantısı düzenledi.

Başkan Erdoğan, “Üyelerimizin ihtiyaç, beklenti ve sıkıntılarını yakından takip edip hızla çare olmaya çalışıyoruz. Denizli Ticaret Odamız, taşımacılık sektörüne yönelik olarak iş makinesi tescil belgesi, K türü taşıma belgelerinin tanzim ve takibinin yanında geçen yıl mayıs ayından itibaren de sayısal takograf olarak bilinen dijital ehliyet işlemleriyle ilgili de hizmet vermeye başladı. 2019’da 7 aylık bir dönemde, 694 sayısal takograf verdik. Bu aydan itibaren de yurtdışı fuar vb. yerlere ürün ve malzeme taşıyacaklar için Ata Karnesi belgelerini vermeye başladık.Odamızdaki iş ve işlemlerinizin, 7 gün 24 saat internetten yapılabilmesi için gerekli online dijital alt yapıyı kurduk” dedi.

Başkan Erdoğan, üyelerine bir de müjde verdi. U-ETDS sistemine giriş için açıklanan tarihin 01.01.2021’e;sayısal takograf sistemine veri girişi için verilen tarihin ise yurtdışı taşımalarda 01.01.2021’e, yurt içi taşımalarda da 01.01.2024’e kadar uzatıldığını açıkladı.Sonrasında Denizli İndirim Programı (DİP) ve nasıl faydalanabilecekleri hakkında bilgi vererek konuşmasını tamamladı.

Denizli Ticaret Odası’nın ev sahipliği yaparak, kendilerini ulaşım sektörü temsilcileri ile buluşturmasından dolayı Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’a teşekkür eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kara Ulaştırması Düzenleme Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Kerim Cicioğlu ise, “Yolcu taşımacılığı ile ilgili verileri kayıt altına alabiliyoruz. Bu arada, eşya ve yük taşımacılığı ile ilgili sistemi de oturmaya çalışıyoruz. U-ETDS ile,ülkemizde ne kadar taşıma yapıldığını ölçülebilir hale getireceğiz.Sistemin önemi ve nasıl kullanabileceğiniz hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz. Varsa, sorularınızı da cevaplamak için buradayız.Yoğun ilgi göstermeniz ve bizleri sizlerle buluşturması dolayısıyla Başkan Erdoğan başta olmak üzere odamızın tüm yetkililerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    http://www.buyuksehirhaberi.com
    http://www.satkirala.com
    http://wwwgazetesehir.com