SON DAKİKA

TİYATRO İLE ENGELLERİ AŞTILAR

Bu haber 18 Aralık 2019 - 8:14 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde Genç Engelliler Tiyatro Topluluğu tarafından, “Gelin engelleri birlikte aşalım” projesi kapsamında, “Pamuk prenses ve 7 cüceler” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Sarayköy’de engelli bireylerin topluma kazandırmak adına bir araya gelen Genç Engelliler Tiyatro Topluluğu sahne aldı. Genetik bir sorun olan cücelik rahatsızlığı bulunan kişilerin bir araya geldiği tiyatro topluluğuna vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Sarayköy halkının yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını ve bundan dolayı çok mutlu olduklarını belirten Genç Engelliler Tiyatro Topluluğu Bölge Müdürü Orhan Yağlı, “ Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak adına çıktığımız bu yolda “Gelin engelleri birlikte kaldıralım” projesiyle ülkemizi geziyoruz.  Engelli arkadaşlarımızla bir araya getirdiğimiz bir tiyatro topluluğumuz bu. Engellilere imkan verildiğinde neler yapabileceklerini gösterdiğimiz bir oluşum içerisindeyiz. Sarayköy halkı bizleri çok güzel karşıladı. Çok teşekkür ederiz” dedi.

Pamuk prenses ve 7 cüceler oyununda bedensel engelli sanatçıların oyduğunu belirten Yağlı, “Amacımız 13 milyon engellisi olan ülkemizde mutlu ve güzel bir gün yaşatabilmek kardeşlerimize. Bugünde burada bizlere bu imkanı tanıyan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’a çok teşekkür ederim” diye konuştu.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com