SON DAKİKA

BÜYÜKŞEHİR’DEN GÜRBÜZ AZAK SERGİSİ

Bu haber 17 Aralık 2019 - 8:59 'de eklendi ve 33 views kez görüntülendi.

Haber Merkezi

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizlili yazar ve ressam Gürbüz Azak’ın eserlerinin yer aldığı bir sergi açtı.

Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen açılış programına Başkan Osman Zolan’ın yanı sıra ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, davetliler ve çok sayıda öğrenci katıldı. 60’a yakın eserin sergilendiği resim sergisinde Efe ve at temalı eserler yer alırken, başarılı yazar ve ressamın hayal dünyasından izler de beğeniye sunuldu.

1500 KİTAPLIK KÜTÜPHANESİNİ BAĞIŞLADI

Gürbüz Azak’ın 1500’e yakın kitabın bulunduğu kütüphanesini Büyükşehir Belediyesine hediye ettiğini söyleyen Başkan Osman Zolan, “İnşallah Gürbüz Azak adına Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezimizde bir bölüm yapacağız. Onuruna, ismine yakışır, eser ve hediyelerini de tüm Denizli ile buluşmasını sağlayacağız” dedi.  Konuşmanın ardından Başkan Osman Zolan, beraberindeki öğrencilerle birlikte serginin açılışını gerçekleştirdi.

GÜRBÜZ AZAK KİMDİR?

Gazeteci yazar Gürbüz Azak, 5 Temmuz 1938’de Denizli’nin Acıpayam ilçesinde dünyaya geldi. Yazar 1961’de gazeteciliğe başladı. Birçok gazetede görev yapan Azak, yazı ve şiirlerinin yanı sıra yaptığı çizimler ile de pek çok dergide yer aldı. “Deli Balta” adlı eseri filme alınıp TV’de yayımlanan Gürbüz Azak, İnanç Dergisi tarafından Yılın Ressamı, 1994’te Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından ise Yılın Gazetecisi seçildi. Yazar Azak’ın 4 basın ödülü de bulunmaktadır.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com