SON DAKİKA

‘SIFIR ATIK PROJESİ’ TANITILDI

Bu haber 13 Aralık 2019 - 11:50 'de eklendi ve 29 views kez görüntülendi.

2017 yılı başlatılan “Sıfır Atık Projesi”nin yaygınlaştırılması ve daha geniş kitlelere ulaşılması çalışmaları kapsamında iller bazında ilk defa gerçekleştirilen proje bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya; Vali Hasan Karahan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Çevre Şehircilik İl Müdürü Fikret Büyüksoy, Denizli Müftüsü Mehmet Aşık, İl Kültür ve Turizm Müdür V. Turhan Veli Akyol ve kamu kurum müdürleri, Tema Vakfı Denizli İl Temsilcisi Prof. Dr. Gürkan Semiz ve okul müdürleri katıldı.Vali Karahan ve protokol üyeleri Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezinde ilimiz anaokulu öğrencilerinin atıkları değerlendirerek yaptıkları eserlerin sergisini gezdi.

Vali Hasan Karahan yaptığı konuşmada; “Sıfır Atık Kampanyası kararlı bir şekilde başladı. Yönetmeliklerle de artık resmi görevlerimiz arasında yer alıyor. Bu konuda Denizlimizde güzel işler yapılıyor ve güzel neticeler alınıyor. 7 milyar insan tüketim çılgınlığına kapıldığı zaman dünyanın yaşanılamayacak bir hale geldiğini hepimiz gördük. Bunun için de şimdiden tedbir alıp Dünyanın bir patronu değil de onun bir parçası olduğumuz anlayışının artık kabullenilmesi gerekiyor. Bu anlayışla yaşamımıza yön vermemizin en insani tavır olacağını düşünüyorum. Denizli’de de bu gayretlerin netice vermesi bizleri çok mutlu ediyor. Birçok alanda olduğu gibi şehrimizin bu alanda da örnek olması, milli eğitimimizin bu konuda öncülük etmesi, öğretmen ve velilerimizin bu konuda büyük katkılar sunması bizlere bu başarıyı getiriyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Daha güzel, daha yaşanılır ve daha mutlu bir dünyada hep birlikte yaşamayı diliyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Programın devamında Tema Vakfı Denizli İl Temsilcisi Prof.Dr. Gürkan Semiz “Sıfır Atık Projesi ve TEMA Vakfı çalışmaları hakkında sunum yaparak bilgilendirmelerde bulundu.

Sıfır Atık Projesi Tanıtım toplantısı bitiminde anaokulu öğrencilerinin atıkların geri dönüşümlerinden yaptıkları Türk Bayrağı Vali Hasan Karahan’a hediye edildi. Ayrıca atık dönüşümlerinden yapılan objeler günün anısına Vali  Karahan ve Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Bağ’a takdim edildi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com