SON DAKİKA

SARAYKÖY ANKARA’YA TAŞINDI

Bu haber 13 Aralık 2019 - 7:32 'de eklendi ve 26 views kez görüntülendi.

Ankara ATO Congresium’da düzenlenen Uluslararası Yerel Yönetimlerde 6. Kadın Şurası’nda açılan Sarayköy standında ilçenin yemeğinden, tekstil ürünlerine, tarihinden, turizmine kadar birçok kültür envanteri yer aldı.

Ankara, ATO Congresium’da düzenlenen Uluslararası Yerel Yönetimlerde 6. Kadın Şurası’na 18 ülkeden 44 kadın temsilci katıldı, Sarayköy’de yerini aldı. Şura’ya Sarayköy’ü temsilen Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Sergül Yağız katıldı.

Şura’da açılan Sarayköy standında ilçenin tekstil ürünleri, yemeği, tarihi, turizmi ve kültürel envanteri tanıtıldı. Davetliler tarafından yoğun ilgi gören Sarayköy standında Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ilçeyi kendisi tanıttı. Misafirlere ilçenin zenginliklerinden bahseden Başkan Özbaş, ziyaretçilere ilçeyi temsilen hediye dağıttı.

Sarayköy’ü en iyi şekilde ziyaretçilere aktaran Başkan Özbaş, “Yerel Yönetimlerde Kadın Şurası programı kapsamında Denizlimizin ve ilçelerimizin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı standımızı ziyaret ettik. Gelecek kuşaklarımıza aktarmak üzere bizlere emanet edilen yöresel zenginliklerimizle Ankara’da tam bir Denizli rüzgarı esti. Sarayköyümüzü de en iyi şekilde aktarmak için biz de yerimizi alarak ilçemizin kültür envanterini anlattık” dedi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com