SON DAKİKA

MERKEZEFENDİ’DE ÖZE DÖNÜŞ PROJESİ

Bu haber 13 Aralık 2019 - 7:34 'de eklendi ve 39 views kez görüntülendi.


Cumhuriyet Halk Partisi’nin 25 yıllık hayalinin gerçeğe dönüştüğü Merkezefendi’de, İlçe Başkanı Tolga Varlıker ve yönetimi, sosyal demokrasinin olmazsa olmazı Mahalle Meclisleri Projesi’ni hayata geçirdi. Proje kapsamında sorun ve aksaklıkların ortak akılla yerinde çözümü hedefleniyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker ve yönetimi hayata geçirdiği  Mahalle Meclisleri Projesi ile vatandaş, örgüt, yerel yönetim üçlüsünün en sağlıklı iletişimi ile ortak yönetim, ortak üretim çalışmalarına devam ediyor. İlçe yönetimi tarafından karara bağlanan ve çalışmalarına başlanan proje kapsamında üyeler arasından gönüllülük esası ile belirlenecek isimler mahalle meclislerini oluşturuyor.

Merkezefendi’de bulunan 50 mahallenin neredeyse yarısında Mahalle Meclisleri’nin oluşturduklarını söyleyen İlçe Başkanı Tolga Varlıker “Mahalle başkanlarının öncülüğünde faaliyetlerini sürdürecek olan Mahalle Meclislerimiz, üreten Merkezefendi hedefine ulaşmamızı sağlayacak. Kuruluşuna başladığımız Mahalle Meclisleri ile her mahallede vatandaşların sorun, istek ve önerilerini dikkate alarak örgütümüzü daha güçlü ve daha diri hale getireceğiz. Ayrıca, seçim süreçlerinde ağırlıklı yükü taşıyan mahalle başkanlarının yükünü de hafifletmiş olacağız. Sandık görevlisi, bina sorumlusu müşahit ve gönüllü ekiplerinin koordinasyonunu da Meclislerimiz sağlayacak” dedi.

http://www.buyuksehirhaberi.com
http://www.satkirala.com
http://wwwgazetesehir.com